конкретни покер цена во кенија

бафало бил казино primm невада

Да се направи патот за нејзиниот 23-приказна хотел и спа, во 8:30 утрово Монарх Казино & Resort кој се наоѓа на Главната Улица во Црниот Јастреб, Колорадо ќе можела одвнатре на експлодира своите стари паркинг гаража, според 9News.Уривањето изведувачот, Колорадо Расчистување Корпорација, заедно со Контролирани Уривање, Inc., на имплозија подизведувач на Феникс, Мериленд, ќе се уништи структурата ова утро да надморска височина се смета за безбеден за поранешна "пристап на остатоци за средно уривање и обработка," според официјални уривање известување.Подготовките беа направени, вклучувајќи обвивката на зградата во специјални ткаенини, со цел да се намали количеството на пепел и остатоци што би можеле да се најдат својот пат во околните згради или Јасно Крик.Со контролирана експлозија ефикасно ќе се сведе повеќето од структурата.И подоцна, мал дел од гаража која е во прилог на казино ќе биде рачно срушен од страна на екипи, според новинската агенција.Рушење е дел од $295 милиони проект од страна на сопственикот на Колорадо казино, Монарх Казино & Resort, Inc., тоа вклучува нов 1,350-space паркинг гаража, кој беше завршен минатиот месец, како и еден 23-приказна хотел кула кој околу 500 соби.Во април 2012 година, Рено-базирани Монарх купи компанијата зад поранешниот Ривиера Black Hawk Казино за $76 милиони евра и во тоа време преименуван во местото на одржување.Компанијата очекува од уривање и отстранување на стариот паркинг структура, за да биде завршен до почетокот на 2017, според претходните извештаи.Во изјавата од минатиот месец, Монарх, кој исто така работи на Атлантис Casino Resort Spa во Невада, рече дека казино простор во ново место ќе биде двојно поголема и во прилог на новиот хотел и на паркинг структура ќе видите прилог на зголемување на резолуцијата спа и базен објект, четири ресторани, и повеќе барови.Привремен патот затворачи поради експлозија во Црниот Јастреб вклучуваат Главната Улица, кој беше затворен во 4am ова утро и во 7:30, Автопат 119 северна затвора преку Црниот Јастреб; и во 8:15 часот, на Автопатот 119 јужна затвора во уривањето област.Според новинска агенција, со околу 8:45am екипи во план да отвори патишта кога ќе се утврди дека областа е безбедно.Во 9:30, казино и достав област ќе биде повторно, со нови паркинг гаражи по примерот на 11am. конкретни покер цена во кенија.