никој не е небото 24 слот туѓо мулти алатка

куќата клуб покер соба & lounge edinburg tx

Нов месец, нова гласини околу Уживаат Атлантик Сити, на $2.4 милијарди Boardwalk casino resort дека има седна слободни за повеќе од три години.Најновите развој доаѓа од известување јавно објавени од страна на Атлантскиот Каунти Службеник е Статистика што се чини дека да навестување дека сегашниот сопственик Глен Straub конечно најде купувач.Известување на Недвижности Населба потпишан на 30 октомври листи AC Океанот Прошетка, ДОО, како купувач на 500 Boardwalk, сајт на Ревел никој не е небото 24 слот туѓо мулти алатка. Straub Поло Северна Земја Клуб е наведена како продавачот.Не трансакција цена е прогласен. AC Океанот Прошетка, според државната деловна евиденција, е контролирана од страна на Интегриран Својства, а Денвер-врз основа на комерцијални недвижности фирма која помогна да се развие Северна Лас Вегас' Среќа Club Hotel & Casino без лимит vs граница покер. Straub има воспоставено уникатна врска со локалните медиуми во кои новинарите, навидум ужива да се задржат во темнина, како на неговите вистински намери за иднината на Ревел.Запрашан од страна на Печатот на Атлантик Сити за поднесување на оваа недела, Straub, одговори, "јас може да датотеката нешто.Тоа не значи дека тоа е вистина." Ова е втор по ред месец дека Straub има deflected продажба озборувања.Во почетокот на октомври, на "договор за продажба" беше поднесена со Службеник на Канцеларијата, но Straub, изјави за медиумите, "Луѓе може да датотеката нешто.Јас никогаш не сум се обратил до нив (Интегрирани Својства)." Straub има направено неколку пријатели во Атлантик Сити, бидејќи тој се здоби Уживаат во стечај назад во април 2015 година за $82 милиони евра никој не е небото 24 слот мулти алатка. Straub одби да се добие казино дозвола, како што се бара од страна на државниот закон, затоа што тој верува, тој не треба да мора да се, ако тој се случува да се закуп неговите игри подот на веќе-лиценцирани за трети лица на операторот.Тој е, исто така, ги отфрли казино е обврска за плаќање на давачки наменети за подобрување на чистота и безбедноста на градот, и тужена државата врз основа на тоа дека тој не треба да се бара да се плати во Плаќање во Рамките на Даноци (ПИЛОТ) недвижности програма, бидејќи неговата одморалиште не е во казино.Од Атлантик Сити Градоначалникот Не Старател (R) да Њу Џерси Гувернерот Крис Кристи (R), многу владини функционери јавно изјави дека тие се надевам на Флорида-базирани бизнисмен продава Уживаат.Иако се чини дека Straub едноставно не е подготвен да го открие продажба на Ревел, која тој е преименуван во ДЕСЕТ и покрај тоа никогаш не отворањето, тој ја потврдија На Philadelphia Inquirer во вторникот дека нема таков договор е на место куќата клуб покер соба & lounge edinburg tx. "Јас не знам кој, по ѓаволите, некој е од Денвер," Straub прогласи куќата предност во blackjack. "Screwballs излезе на дограма.Јас никогаш не потпиша ништо." Уживаат еднаш содржани казино кат од 150,000 квадратни метри, 13 ресторани, 55,000 квадратни метри на малопродажни трговски простор, 1,399 хотел соби, две ноќни клубови, и повеќе базени, вклучувајќи тераса простори со поглед на Атлантскиот Океан куќата клуб покер edinburg tx. Straub има лебдеше различни концепти за градење, вклучувајќи затворен велосипедска патека и јажиња пречка се разбира.Тој е пропуштени неколку само-наметната рокови за да го отворите имот како не-игри хотел, режија грешка на локално зони и дозволи агенции како причина..