куќата клуб покер соба & lounge edinburg tx

холандија казино

Велика БРИТАНИЈА-листата коцкање оператор Sportech има склучено дека неговата иднина лежи со некој друг преземање на воланот, и затоа тоа е поканува на потенцијалните купувачи да дојде удар своите гуми.Во септември, Sportech најави дека тоа беше воспоставување на сеопфатен преглед на својот бизнис и структурата на капиталот, со "сите опции за да се оптимизира вредност за доброто на акционерите предмет на разгледување." Резултатите од тој преглед се сега во, и компанијата објави во четвртокот дека го "одлучи да побара понуди за Компанијата." Sportech има назначено Canaccord Genuity Ограничена да им служи како свој финансиски советник за овој процес куќата клуб покер соба & lounge edinburg tx. Sportech тврди дека веќе го добија прашања од "неколку страни" следејќи ја својата септември соопштение, со четири од овие партии ја направи "идеен пристапи за да се здобијат со" Sportech работењето, иако компанијата вели дека има уште да се вклучат во "детални дискусии" со која било од овие партии. Sportech вели дека ќе продолжи да се забавува suitors пред давањето на следно ажурирање на нејзиниот напредок на 9 ноември куќата предност во blackjack. Понатаму најавите ќе бидат направени како оправдано.Како и секогаш, Sportech предупреди дека нема гаранција дека ќе добиете понуда се наоѓа прифатливо и не-извршен претседател Ричард McGuire рече Sportech е "доверба во нашата работа, во нашата раст можности и во нашите посветени професионални колеги значи дека потенцијална продажба е само една од стратешките опции се отворени за компанијата." Sportech пријавени приходи од £36.4 m (+5%) и приход од £3.9 m (-5%) во шест месеци што завршува на 30 јуни куќата клуб покер edinburg tx. Sportech работењето вклучуваат интернет и земјиште-базирани pari-mutuel обложување бизниси во одберете НИ држави, релативно нови во stadia лотарија поделба, како и неколку трка обложување технологија се занимава во Европа холандија казино.
Sportech продаваат своите велика БРИТАНИЈА се соочуваат со Фудбал Базени поделба на Европската приватната фирма OpCapita за £83m во Март.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер toernooi ајндховен.