холандија казино platinum kaart voordelen

valise sac dos рулет

Велика БРИТАНИЈА-листата онлајн коцкање оператор GVC Стопанства се појавува да се драматично се зголеми својата онлајн бинго портфолио со наводно стекнување на велика БРИТАНИЈА оператор Атмосфера Игри.Претходно овој месец, некои остри очи бинго филијали истакна дека велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија имаше ревидиран лиценцирање детали на Пријатна Игри семејството на онлајн бинго сајтови.Сајтови се сега наведени под лиценцирање капата на GVC подружница ElectraWorks Ограничен, заедно со GVC предводник на брендови Bwin и PartyPoker.Индивидуални Атмосфера Игри' бинго сајтови се исто така обновено лиценцирање информации, што укажува дека тие се управувани од страна на ElectraWorks во велика БРИТАНИЈА, но остануваат под контрола на Isle of Man Коцкање Комисија-лиценцирани Атмосфера Игри за Управување со Ограничена во остатокот од светот.И покрај промени откако бил забележан од неколку недели, ниту GVC ниту Атмосфера Игри допрва треба да јавно да ги коментира за лиценцирање switcheroo, па ние уште не го знаеме она што цената GVC платени за стекнување холандија казино platinum kaart voordelen. GVC извршен ДИРЕКТОР Кенет Александар има направено не е тајна на неговата подготвеност да ги преземе спојувања & стекнување на пат да ја зголемиш својата веќе растечка компанија холандија казино oud en nieuw scheveningen. GVC е успешна апсорпција и пресврт на борејќи се Bwin.партија Дигитална Забава брендови јасно остави добар вкус во Александар устата и го направија гладни за повеќе.На должини на кои GVC е подготвен да оди да се вклучат во понатамошна трансформација M&A активност беше на полн екран претходно овој месец, кога компанијата најави дека беше divesting себе на неговиот профитабилен уште одлучно црниот пазар турско-соочува операции, кои биле гледа како на пречка за GVC е извршување на тај-up со велика БРИТАНИЈА bookmaking гиганти Ladbrokes Корални Група.Но Ladbrokes Корални не е само потенцијал опција во GVC е М&Е вклучена.Минатата година, GVC името беше bandied за како потенцијален suitor за Канада Amaya Игри (бидејќи ребрендиран како Ѕвезди Група), матичната компанија на PokerStars.Иако ништо конкретно произлегува од овој разговор, последните коментари со Ѕвездите Група извршен ДИРЕКТОР Rafi Ashkenazi укажуваат на Ѕвезди-GVC унија би можел да се врати во игра.На неговата компанија Q3 заработка повик, Ashkenazi рече Ѕвезди Група беше бараат да се подигне до $2.5 б да се вклучат во малку стекнување на сопствена, со основната цел на зголемување на својот зародиш онлајн sportsbook поделба valise sac на рулет најк. GVC е Bwin бренд е меѓу најпрепознатливите обложување спортски брендови околу, фактор кој беше цитирана од страна на GVC е нов руски партнери во неодамнешното лансирање на Bwin.ru домен.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre valise sac dos рулет.