како да се користи блек џек боја

best online casino canada free spins

Поранешната Британска Колумбија Лотарија Корпорација (BCLC) извршен ДИРЕКТОР Мајкл Graydon (на сликата, на левата страна) има отплата контроверзната severance пакет.Во февруари, Graydon нагло оставка негова команда на провинцијата обложување монопол да се фрлите на работа со локалните изданок на Paragon Игри, кои се планира мега-казино во центарот на градот Ванкувер.Јавен гнев монтирани како зборот се шири на Graydon златното ракување, што доведе провинциската влада да се утврди плаќања беа конфликт на интереси и Graydon беше наредено да се врати од два месеца,' плата тој не беше должници.Во четвртокот, BCLC објави дека добил плаќање на малку повеќе од $55k – во полн износ, тоа беше барање – да се покрие плата Graydon немаше право да бара како да се користи блек џек боја. Graydon добива да се задржи $31k во одмор плати на кој тој има право, така што изгледа како таму ќе биде Божиќ на Graydon домаќинство оваа година, иако на еден поскромен обем.Но, планот да се откажам скапоцени камења од дрво во рамките на украси?Можеби следната година.. како да се користи здодевен машина казино heist. НА ALC САКА ДА РАЗГОВАРА На Канада е другиот брег, тоа звучи како врвот месинг во Атлантскиот Лотарија Корпорација (ALC) се бараат за да го ажурирате сопствениот resumés (вие знаете, само во случај).На ALC, чија монопол се протега низ сите четири Поморски провинции, сака да се направи професионален консултации надвор од регионот.Досега, Принцот Едвард Островот (PEI) и Нова Шкотска и со оглед на идејата на нивните палци нагоре.На ALC е јасно во експанзионистичка расположение.Пред еден месец, тоа го соопшти тоа треба да се шири на онлајн коцкање како и нејзините колеги во ОС, Квебек, Манитоба и (наскоро) Онтарио.Годишниот профит се зголеми малку минатата година за прв пат во половина од една деценија – мора да се оние кои се нови Оскар реквизити – и ALC јасно не сакаат да губат на интензитет.Говорејќи за да PEI е Старател, ALC вишите јавни работи советник Крег Ennis рече круната corporation полиња барања за консултации цело време и прифаќањето на овие понуди нема да дојде со било однапред трошоци, како execs' мозоци се веќе полнети до гребенот со игри умешност, практично знаење.Сериозно, ако тие не се најде начин да се ослободи некои од овие знаења, нивните глави би можеле да експлодираат како тоа човек на Скенери.НИКОГАШ НЕДЕЛАТА НЕ ПОВЕЌЕ PEI Лотарија Комисија го укине забраната за оперативни видео лотарија терминали (VLTs) неделите.До минатиот месец, ако сака да игра VLTs во неделата, ќе мораше да оди на Црвени Брегови казина во било Charlottetown или Summerside.Играчи сега можат да се причестуваат во било VLT-лиценцирани основањето на која било дадена во неделата (Св како да се користи здодевен машина во казино heist. со Оглед на Денот), со PEI во согласност со практиките на другите три ALC член провинции.Но, си уште се надвор од среќа на Божиќ Ден, велики петок и Велигден, па јасно PEI атеисти продолжи да се смета како второ-класа граѓани.МОЈОТ ИГРА ИЛИ АВТОПАТ Во Нова Шкотска, владата има откажани нејзиниот Ми-Игра програма, која се обиде да се следи VLT играч активност за да се ублажат потенцијалните проблем коцкање однесување.

My-се Игра систем беше спроведена во април 2012 и бара сите VLT корисниците прво да вметнете еден од двата типа на картички: постојан 'целосен запишување' картичка кои собираат податоци за нивните игри дејност или 'светлина-запишување' расположливиот картичка, која едноставно е дозволено еден седница на игра.Дали Ми-Игра постигна својата цел за контрола коцкари е тешко да се измери. VLT на приходите беше $106m минатата година, надолу 23% од само две години, но анти-пушењето закони во клубови помогнаа да се вози по VLT употреба.Во меѓувреме, програмата цена провинцијата $19.5 m во тек со дополнителни $1m поради следната недела.Во средата, владата рече дека не е доволно луѓе имаше одлучи за целосна запишување картички и така тоа не е за да се фрли добра обврзник средства надолу на мозоци.За промена.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre best online casino canada free spins.