како да се одржи на покер лице

монета господар слот машина шема

На Hendon Моб живеат турнир база на податоци може да биде многу опасно место да одиш, ако сакате да се оцени колку пари на покер играч, всушност, го заработил во добивка.Ако не ми верувате, тогаш само прашајте го покер играч од Шведска како тие се обидуваат да го објаснат овој факт да taxman.Голем случај во точка е на руската ѕвезда Андреј Pateychuk.Во 2011 година, тој беше прогласен за Дебитант на Годината на Европската Покер Награди по завршувањето на 15-ти во Светската Серија на Покер (WSOP) Главниот Настан за $478,174, земање на Европската Покер Турнеја (EPT) San Remo насловот за $937,530 и Светот Покер Турнеја (WPT) Прага насловот за $599,720 како да се одржи на покер лице. Вкупно, на неговиот живеат турнир приход за 2011 година достигна $2,085,014 како да се среќни во коцкање.

Така што би помислил неговиот живот ќе се претвори во својата глава, нели? "Ништо не се смени навистина.Јас помогна мојот родители со купување на нив дома, но и покрај тоа продолжив да мелење." Pateychuk е испорака има еден тон сериозноста на тоа како да заработите $100 000 годишно коцкање за живеење. "Јас не бев играат за мене, па јас не се многу пари од големи резултати.Јас бев staked и овие настани.Тоа е зошто ништо не се промени за мене.Кога ќе се игра на највисоко удели на интернет и во живо, навистина постои никаква разлика помеѓу $100k и $300k bankroll.Единственото нешто што се менува е колку ќе се продаде на себе си." Pateychuk е приказна е одличен една.Тој беше привлече покер по неговата countryman, Иван Demidov, завршил втор на Петар Eastgate во 2008 WSOP Главниот Настан.Тој научил играта од неговиот пријател, отвори некоја онлајн сметка со бесплатен почетен пакет од PokerStrategy и во комбинација играње $1 Седат n Оди со €1/1 парични игри во неговиот локален казино. "Бев многу успешен во живо парични игри, особено, и го освои €25k во мојот прв месец.По неколку месеци се пресели во целост онлајн и одигра MTT е.Сметам мелење парични здодевен и сакаат MTTs бидејќи има повеќе конкуренција." Така Pateychuk дојде од никаде да дојде блиску до крајната Тројна Круна во само два месеци на конкуренцијата.Но, следната година, само покажа колку кучка оваа игра навистина може да биде монета господар слот машина шема. Pateychuk одлучи дека неговата низа од успешни настапи ќе продолжи и во 2012 WSOP.Приказ што ќе се докаже да биде начин на исклучување на целта. "Имав огромна downswing во живо настани во 2012, особено во WSOP.Изгубив $200k во последните WSOP.Јас дури и не упатувате еден-вториот ден во една NLHE настан.Јас, исто така, купил голем број на парчиња во WSOP, за и над $100k, и јас не имаат еден бод.Сè беше во ред." Како болни како тоа мора да е за Pateychuk, тоа е освежувачки да го слушнам него се зборува така candidly за неговите ужасни пак на среќата.Ние сите знаеме дека ова постои во играта, но многу малку покер играчи како да се зборува за потемна страна на покер е сенката.Покер светот е полн со приказни на играчи водење на bankroll од ништо до милион, но колку од нас може да се однесуваат на човек кој ќе победи, добива нешто добро се случува и тогаш се губи многу штом удели се подигнуваат? "На WSOP во 2012 година беше речиси сите мои сопствени пари.Јас продолжив да се продава за речиси сите на EPT е, но за WSOP решив да се преземе ризик.Мислев дека сценариото на најлош случај може да биде од $50-60k.Ако имав изгубено дека јас не би се грижеше за тоа.Но, минус $200k е многу лошо, навистина." Но, неговата смена на среќата не е под влијание на неговата способност да се остане дел на покер циркус.Се уште има многу луѓе се во потрага да се земе парче од Pateychuk е акција, особено врати дома, во својата татковина. "Јас не сум поддржан од овие денови, но продолжи да го продаде парчиња.За оваа WSOP јас само се продаваат пакет за целиот настан.Постојат многу луѓе кои сакаат да купуваат делови од моето делување.Дури и ако не сакате да играте некој настан луѓето и понатаму ќе се залага мене да се игра и да се вратам со мене." Една од работите кои секогаш штрајкови мене за Pateychuk е неговата одлична смисла за мода.Тој секогаш го прави обид да се погледне неговите најдобри секогаш кога ќе го види, нешто што е голем квартал на покер светот би можеле да научат некои лекции во врска, особено кога станува збор за ТВ пренос. "Тоа е важно за мене да изгледаат добро секаде каде што сум...не само за покер.Јас се облекуваат за мене, не за луѓето околу мене, и јас исто така ми се допаѓа кога луѓето околу мене изгледа добро.Ако се седи дома гледајќи покер сакате да видите убави слики.Мислам дека тоа е важно за покер играчи да изгледаат добро, особено кога тие се на телевизија." Назад во 2011 година, Pateychuk беше во потрага добар додека победа добро.Да се надеваме својот 2012 downswing е нешто од минатото, а ние уште еднаш да го видам вртење богатство на свој начин.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.