како да заработите $100 000 годишно коцкање за живеење

монета господар слот за онлајн 303

Aces се враќа да се освојат големи на виртуелна маси на Pokerstars шведски висока удели покер аце Виктор "Isildur1" Blom беше возеше на високо ниво на виртуелната висока удели покер маси на Pokerstars оваа недела, prospering од $673,881 во речиси 14,500 рацете над 109 сесии по преземањето на загуба на речиси една четвртина милиони долари во претходната недела како да заработите $100 000 годишно коцкање за живеење. Blom останува најуспешните играч оваа година на Pokerstars со вкупен профит од $3,477,613, но дека мора да се разгледуваат заедно со неговиот збирната загуба на Full Tilt на $1,367,244.Високиот Удели База на Податоци, извештаите дека Blom беше повторно најуспешните играч на неделата и покрај заплитане со врвни играчи.Некои начин зад него во победникот удели беше Фил "се Подигне Откако" Ivey, кој, исто така, изведена на сцена за да ја завршите неделата, со профит од $146,002 во 6,262 раце одигра во 49 сесии.На другиот крај од скалата фински аце Ilari "Ilari ПЕРКА" Sahamies беше недела најголем губитник, се плаќа $211,215 во 4,909 рацете над 58 сесии, внимателно следени од страна на Жан-Роберт "Жаклина" Bellande на $207,419 во 738 раце се шири над 11 сесии.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година монета господар слот машина шема. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] монета господар слот машина трикови.