вистински коцкање апликации вистински пари

како да се опорави од голема коцкање на косата

Цезар Забава Корп, во петокот заврши на компанијата речиси шест-годишно флерт со Макао.Казино оператор продаваат своите 175-акра голф во близина на Кинески игри енклава е Cotai Лента регионот за $438 милиони на Азија инвеститорот.Договорот, што беше објавен во рамките на компанијата квартален извештај пополнување со U вистински коцкање апликации вистински пари.
Комисијата за Хартии од, се очекува да се затвори до крајот на годината.Цезар рече таа влезе во купопродажен договор оваа недела со Бисер Династија Инвестиции Ltd.Купувачот плаќа Цезар $65.7 милиони депозит за земјата.Цезар може да задржи 10% од набавната цена, $43.8 милиони, ако се справи колабира.Компанијата соопшти дека ќе ги користат средствата од трансакцијата, што се проценува да биде $420 милиони евра, за да се плати надолу долг.Цезар Забава има гејминг индустријата-високо на $23.7 милијарди долари во долгорочни должнички.Компанијата не даде коментар за договор над ДИК поднесување.Во 2007 година, Цезар, кој нема Macau игри лиценца, се плаќа $578 милиони евра за земјата, на местото на Макао Голф, со намера да се развие хотел-казино комплекс.Но Macau владата не додели дополнителни игри концесии и не покажува намера да се зголеми бројот на лиценци надвор од тековната шест концесии и под-отстапки.Цезар, тогаш познат како Harrah ' s Забава, никогаш не поднесе барање во Макао лиценцирање процес во 2001 година откако Кинеската влада, заврши 40-та година монопол во Макао, кој беше контролиран од страна на Хонг Конг милијардер Стенли Хо како да се опорави од коцкање долг. MGM Места Меѓународни, Дин Места Ltd.и Лас Вегас Песоци Корп сите работи установи случувања во Макао.Цезар Забава Претседател Гери Loveman, што се сврте надолу договор за да се здобијат со Дин е под-концесија во 2006 година, се вели дека не запишување на Макао игри на пазарот беше најголемата грешка што компанијата некогаш направени.Макао игри на приходите беше рекорд 38 милијарди долари во 2012 година, повеќе од шест пати на приходи произведени од страна на казина во Лас Вегас.На Макао игри на пазарот е до 16 проценти преку првите седум месеци од 2013 година како да се опорави од голема коцкање на косата. Цезар преименувана во развој Цезар Голф.Минатата година, компанијата беше $101 милиони пишува-долу на земјата кога таа се стави на сајт за продажба.Акции на Цезар затворен во $18.36 на Nasdaq Глобалната Одберете, до 75 центи или 4.26 проценти.Цезар парк има повеќе од двојно во вредност од оваа година, и во еден момент во петокот, достигна сите времиња високо на $18.76 како да се опорави од голема коцкање на косата. Цезар е во процесот на предење исклучување Planet Hollywood Resort, својата интерактивни игри бизнис и планирани Балтимор казино во одделна компанија мнозинство во сопственост на коцкање гигант.Во ДИК поднесување во јули, компанијата претставници рекоа дека ќе се подигне $1.18 милијарди долари од продажба на акции за нов јавен орган. everbuild блек џек водоотпорен трепка лента.