златен брег ѕвезда казино бафет

црвена карпа казино спасувач работни места

Поранешниот Full Tilt Покер извршен ДИРЕКТОР Ray Bitar достигна договор со НАС обвинители да се изјасни за виновен за неодреден обвиненија во врска со обвиненијата на април 15, 2011 ака Црн петок.Појавувајќи се пред НАС Окружниот Судија Loretta Preska во Менхетен федералниот суд во понеделникот, Bitar е адвокат на Џон Ф златен брег ѕвезда казино бафет.

Baughman откри дека неговиот 40-годишниот клиент – кој не присуствува на постапки – е во очајна потреба од срце за трансплантација откако беше дијагностициран во ноември 2012 година. Судија Preska има поставено 19 април – две години и четири дена од обвиненијата против Bitar и 10 други лица поврзани со FTP, PokerStars и Апсолутна Покер беа unsealed – како потенцијален датум за Bitar да внесете неговата вина молба.Покер блогер Дијамант Флеш изјасниле дека Bitar ќе се изјасни за виновен за најмалку два дело обвинението и ќе биде потребно да се прекинат околу $40m во пари и имот црвена карпа казино спасувач апликација. Baughman тврди Bitar е физичка состојба е толку очајна што неговите лекари се даде само 50% шанса да преживее следната 6-12 месеци. Baughman изјави дека Bitar државата направил патување во Њујорк невозможно, оставајќи ја отворена можноста за Bitar влегувањето неговата вина молба пред судија во Калифорнија и оние постапки се светна во Њујорк преку видео linkup.Казната би можела да ги следи веднаш по Bitar влегува неговата молба, но Bitar е физичка состојба може да се отфрли можноста за негово издржување затворски реченица црвена карпа казино работа апликација. Bitar е, наводно закажана за консултација со срцето хирурзи во Калифорнија на Мај 6 за да се утврди неговата подобност за трансплантација на операција. Preska е никаква обврска да се прифатат без затвор се справи појавил помеѓу Bitar и Канцеларија црвена карпа казино спасувач работни места. Bitar се претвори себеси во НАС власти во јули 2012 година да се соочи со девет дело трошоци – вклучувајќи заговор, жица измама и пари-перење – се однесуваат на FTP е НИ-соочува онлајн покер бизнис онлајн покер во дер швајцарија правни. Bitar првично pled не се виновни и беше објавен на кауција со електронски следење хривнија clapped на неговиот глуждот.Неговата FTP колеги Хауард Lederer, Крис Фергусон и Rafe Furst имаат сите населиле своите граѓански обвиненија.Серија на boneheaded финансиски одлуки пред да Црн петок лево FTP не можат да го вратат својот поранешен клиенти сметка салда додека PokerStars зачекори со $731m се справи со Канцеларија да се направи FTP е поранешен играч целина и да се населат Ѕвездите' сопствени Црн петок граѓански обвиненија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre онлајн покер во cabo верде.