црвена карпа казино спасувач работни места

онлајн покер во калифорнија правни

По 888Poker нудат своите играчи шанса да победи еднаш во-а-живот можност да летаат во L-39 Албатрос борбен авион, Ли Дејви ponders на привлекување на покер маркетинг и доаѓа со пет идеи на неговата.Она што покер промоција ќе ја добие ќе го насловот на некоја онлајн покер соба?Тоа е прашањето кое irks на организаторите на повеќето онлајн покер организации како што huff, и плескавици, очајно обидувајќи се да се удар на PokerStars куќа надолу.Од лична гледна точка сум видел многу малку што ме тера да сакате да отворите нова сметка.Само промоција дека благо интереси ми е шанса да се сателит во поголем настан, па дури и оние станаа непривлечно, со едноставен $3 сателитска сега чини во вишокот на $100 поради глупава Турбо правила кои се чини дека за да доминираат.Но умови се задржи на whirring црвена карпа казино спасувач работни места.

Betclic и Еверест Покер треба само да излезе со одлична маркетинг кампања, која центри на нивните неодамнешни стекнување: Sam Trickett.На Retford hotshot е давање на Еверест punters можност да се заработи право да се квалификува за 10% споделување на неговиот Светската Серија на Покер (WSOP) победа (минус ЕДНА ГОЛЕМА за ЕДНА КАПКА очигледно).Тогаш го имате последните понуда од 888Poker кои ги содржи имате можност да освоите лет во некој L-39 Албатрос борбен авион.Овие две импресионира мене.Остатокот се малку...што.Па решив да излезе со свои квинтет онлајн покер во дер швајцарија правни. 1# WSOP Една Капка Седиште Ние треба да се запамети она што го прави покер толку посебен.Што е тоа?Сте ја заборавиле.Дозволете ми да ве потсетам.Тоа е аутсајдер.На знаење дека вашата седум-двојка исклучување одговараат можат да направат Фил Ivey изгледаат како Џон Daly на Покер.На WSOP имаат само гарантира $10m првата награда за победникот на WSOP Главниот Настан.Јас велам ебам тоа.Кој навистина се грижи дека наградниот фонд од најголемите покер лотарија на сите нив помина со неколку милиони евра?Даде победникот на $1m WSOP ЕДНА ГОЛЕМА за ЕДНА КАПКА седиште, наместо.И да го направи ниту еден преносливи.Крис Moneymaker се сврте светот на покер на својата анусот кога тој satellited својот пат низ да $2.5 m WSOP Главниот Настан победа.Главите-up акција против Sammy Farha беше електрична.Можете ли да замислите што би се допаѓа да се види иста работа, само главите-up за $20 милиони првата награда против Фил Ivey?На благи обноски сметководител кој среќа заградени својот пат до $20 милиони.Сега тоа е она што јас го нарекувам приказна.Јас би проститутка себе за да се добие 10.000 долари WSOP Главниот Настан во седиштето само да се бори во таа можност. 2# Win Посета на Покер Ѕвезди е кул дете кои вашите родители не сакаат да си игра со.Оној кој го прави тоа кучешки стил зад велосипед свлечишта, додека вие сте учење како да се направи фризури во училницата.Ние никогаш не ќе се скрши на патот до најголемата не-коцкање компании во светот да почне да ни даде некои љубов.Покер е испотени, солено секс.Ако само би биле девица?Бум!Јас имам тоа.Она што за промоција која врски ни со Richard Branson и Богородица Галактички (види што јас не ги има)?Ние може да им понуди на победникот на 'нешто' шанса да се приклучат на Стивен Хокинг, Бред Пит, Анџелина Џоли и...Јенс Kyllonen шанса да го земете патување во вселената.
Jet fighter...pfff! 3# Една Година Спонзорски Договор јас нема име и срам нив, но постојат неколку професионални покер играчи кои имаат ми рече дека со оглед на точниот износ на време и пари, дека тие би можеле да се претвори некој во професионален покер играч.Тоа е храбра изјава, а исто така прекрасен предизвик.Јас би сакал да го види онлајн сајтови кои нудат спонзорски договор за цела година.Јас не зборувам за онлајн спонзорски договор каде што се скриени далеку во вашата спална соба како попуштат addict.Зборувам за напукнување отвори Estee Lauder и Revlon и вртење на живот помалку обичните во покер супер ѕвезда.Тие ќе бидат третирани исто како и нивните други амбасадори со фото пука, улоги и одговорност извештаи, интервјуа, обука, тренинг...целата девет метри.Ова му дава на победникот можност да се докаже дека тие имаат она што е потребно за да заработи продолжување на договорот.Никаква родова пристрасност.Не возраст пристрасност.Нема предрасуди на сите.Само вистински шут во голема време. 4# Животот на Про Еверест Покер навистина cottoned кон нешто со Сем Trickett 10% WSOP промоција.Тоа не е за сите пари.Размислете за тоа.Како и многумина од вас се сеќавам на вашиот Дедо ставање на неговиот 25p влогови на коњи.Дали мислите дека неговата £5 победи беше животот се менува?Таа немаше ништо да се направи со пари.Тоа е пот.Па, ајде ова многу подалеку и да го направи многу повеќе лични.Како за вас победи можност да изберат еден амбасадор да тренер за цела година, и вие исто така добивате процент од неговата добивки.Замислете примање на еден на еден тренинг од еден од најдобрите играчи во играта.Стекнување можност да се добие во внатрешноста на неговата или нејзината глава.За да дознаете она што ги прави да функционирам, плус можност да има некои од најинтересните потење на вашиот живот онлајн покер во cabo верде. 5# Женски Само Сателити ни треба повеќе жени во играта.Неодамнешната анкета од страна на велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија откри за umpteenth година работи дека постојат многу повеќе мажи кои се коцкање отколку жените, и јас очекувам дека оваа тема ќе бидат конкурентни во целиот свет.Па јас разбирам зошто најголемиот дел од маркетинг средства е насочена кон привлекување на повеќе мажи во играта, но мислам дека за иднината на игра, ова размислување треба да се промени.Јас би сакал да видам повеќе женски само сателити за право да игра во најголемите турнири во светот.Повеќе изложеност дека тие може да се добие подобро.Зборувам за Европската Покер Турнеја (EPT), Светот Покер Турнеја (WPT), Светската Серија на Покер Главниот Настан (WSOP) и Ауси Милиони.Ако ние се случува да се удар на покер масата во дневната просториите на Muggles потоа сакам да се види женски покер играч кој седи на него.Е ова сексистичките?То.Но кој се грижи ако се работи за подобрување на покер?И за сите вас мажи кои се сега ја прочитате оваа и се жалат на родова пристрасност.Стоп ебат стенкање.Ако тоа носи повеќе играчи во играта, тогаш она што не треба да се жалат?Па таму е мојата две пени вредност.Сега што за вас?Она што промоција ти би сакал да видам?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre онлајн покер во калифорнија правни.