блек џек mo post office

најголемиот казино во северна калифорнија

$1,000 купи-во Хипер Hold 'em сето тоа е направено во 2 дена На Светската Серија на Покер експеримент со Хипер Hold' em формат на брза акција покер се чини дека се качил надолу и со 1,436 играчи кои влегле Настан 6, кој беше направено и dusted во само 2 дена со Минесота е Џон Читање (26) заработуваат најбрз $252,068 тој е веројатно да се види во некое време.На дваесет минути круга видов Читање тврдат неговиот прв WSOP златна нараквица по постигнувањето на 2-час конечна табела во еден ден, и потоа да преживее против еден куп на талентирани играчи кои се вклучени во Даблин Марк McDowell, њујоркер Harrison Плажа, Alexandr Gofman од Русија, Californians Мет Вудворд и Роб Suer, Кенет Џонсон од Минесота, Рајан Јулиј од Илиноис и Вејн Бојд.Вистински улоги време за 48 раце, таа застанала за шампион да се одлучи е околу 2 часа, и 8 рацете на кои е сите што е потребно за Читање за да го отфрлат неговите глави до противникот, 28-годишниот Марк McDowell од Даблин, Ирска.Почнувајќи со чип предност од речиси 3: 1, Читање потроши нема време со испраќање на смели и на моменти агресивни Ирец на касиерот да се соберат неговиот второпласираниот награда од $155,876.Други плаќаат-outs се вклучени:Harrison Плажа $98,623Sukhovo Gofman $71,586Мет Вудворд $52,807Роб Suer $39,547Кенет Џонсон $30,048Рајан Јулиј $23,133Вејн Бојд $18,041Настанот привлече многу врвни имиња во покер, вклучувајќи ги и поранешниот WSOP Главниот Настан шампион Грег Merson, кој зацврсти својата 13-та пари, а Џејсон Mercier, кој тврди дека неговиот 42нд WSOP пари.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година блек џек mo post office.
Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] најголемиот казино во онтарио канада.