онлајн покер во cabo верде

постои казино во портланд орегон

На прв, Дланки Претседател Џорџ Maloof не беше целосно се продаваат на Еп Покер Лигата.Тој е мило тој се премисли.До 240 од светските најдобри покер играчи се освојувањето на off-Лента казино оваа недела за првиот од четири Еп Покер Лигата настани се закажани преку јануари.Кога ќе брои стотици аматерски играчи кои учествуваат во Pro/Am настан и легии на покер фанови одјавувањето на акција, Maloof бројки payoff ќе се најде во дланките капка кутии и слот машини онлајн покер во cabo верде. "Ние се постави еден куп на телевизија покер маси надвор од (турнирот) просторија за таа цел," Maloof рече онлајн покер во калифорнија правни. "Ние сме надевајќи се дека ова помага да се зголеми казино игра" постои казино во прескот а до ш. Тој треба да не гледам подалеку од само надолу Запад Фламинго Патот во Рио за да видите што популарна покер турнир би можело да значи за бизнис.Во текот на шест недели во јуни и јули на Светската Серија на Покер презема Рио е конвенцијата област, Цезар Забава во сопственост на казино традиционално искуства огромен скок во приходите.Тоа е она што Maloof е банкарскиот на дланките за време на Еп Покер Лигата настани.Казино, не земајќи гребло — процент на секој облог — ниту е Maloof полнење на upstart турнир на високи трошоци за користење на конвенцијата простор каде турнирот е сместен постои казино во портланд орегон. Maloof се надева дека ќе Дланки прави своите пари назад од страна да биде во центарот на покер светот за неколку дена, секој месец, се зголемени казино сообраќај, и изложеност преку Еп Покер Лигата е телевизиски договор со CBS Телевизиска Мрежа и Discovery Communications.На Еп Покер Лигата е тип на настан Maloof ја донесе на дланките да ви помогне со рекламирање и изложување.Напорите започнаа со снимањето на МТВ е "Реалниот Свет: Лас Вегас" во 2002 година, која се става на Дланки на поп-културата мапата.Казино, исто така, беше база за НБА Сите ѕвезди Игра во 2007 година и за NHL Награди програма во текот на изминатите три години.Дланките домаќин на првите пет сезони на "Славен Покер Пресметка" на Браво Мрежата, но на производство доби малку повеќе скапи.Овој пат, Дланки' покер потфат вклучува две на играта е најдобро познати имиња: Џефри Pollack, чија Лос Анџелес-врз основа на Федерални Спортски + Забава е сопственик на Еп Покер Лигата, Annie Војводата, кој е на шампионите е комесар.

Pollack беше комесар на Цезар Забава во сопственост на Светската Серија на Покер од 2005 до 2009 година. Тој е заслужен и со поттикнување на турнирот раст и создавање на некои од настанот е иновации, како што се "ноември Девет", каде учесниците во Главниот Настан е конечна табела се врати по четири-месечна пауза за направени-за-телевизија конкуренција.Дјук е една од играта најпознатите декорирани женски играчи.Таа поседува еден Светската Серија на Покер индивидуален настан првенство нараквица, повеќе од $1.1 милиони евра во турнирот приходи и дојде во еден седиштето на донесување на 2000 година Главниот Настан во конечната табела.Војводата, кој беше второпласирана на Доналд Трамп е "Celebrity Apprentice" телевизиско шоу, намалени нејзиниот покер игра за да се концентрираат на шампионите.На Еп Покер Лигата се моделира по PGA Tour.Играчите мора да се сретнат со еден сет на квалификации да се натпреваруваат.Моменталната листа на квалификациите вклучува минатото добитници на Светската Серија на Покер е Главниот Настан и други врвни професионалци.Играчи, исто така ќе биде рангирана во текот на сезоната врз основа на перформансите.Секој од Еп Покер Лигата настани ќе имаат $20,000 buy-in No Limit Hold ' em Главниот Настан.В.д постои казино во pueblo колорадо. Главен Настан работи од понеделник до петок.Лигата е топ 27 играчи, врз основа на турнирот е во напад и рејтинг систем, ќе се состанат во февруари за $1 милиони влез-слободен првенство настан.
Maloof беше прелажа од страна на турнирот, не затоа што на масата на покер играчи кои годишно се пополни Рио две огромни ballrooms, но со тоа што на играта на елитата играчи под Палмите,' покрив казино блиску до хофман имот ил. Pollack рече минатиот месец неговиот гол со телевизиски договор е да се нагласи и двете познати и непознати покер личности.Додека Фил Hellmuth Jr., Мајк Matusow и Scotty Нгуен ќе дојде време, играчи како Стив Сон, Havad Кан и Џон Racener може да се зголеми нивната изложеност врз основа на тоа како тие играат. Maloof неодамна го погоди договор со две приватната фирми да се реструктуира Дланки' $400 милиони евра во долг, кој ќе ја остави со 2 проценти сопственост еднаш игри регулатори знак исклучување на договорот.Настани како на Еп Покер Лигата се она што Maloof се надева дека ќе го промени Дланки' приказна..