источен сент луис казино кралицата грабеж

постои казино во тенерифе

Премиерот Лотарии Ирска војна со онлајн лотарија обложување оператори има разгореа повторно по објавувањето на новиот извештај во Националната Лотарија на продажбата.Во четвртокот, PLI направи забелешка на извештајот од страна Indecon Економски Консултанти кои тврди дека половина на Ирското потрошувачите беа свесни за најмалку една лото обложување оператор, значително повисока бројка од 32% на велика БРИТАНИЈА потрошувачите кој тврди дека познавање на лото обложување.Извештајот, кој беше назначен од страна на PLI, исто така, утврди дека јавната свест за одредена лото обложување на операторот – идентитетот од кои не е наведена – беше 32% во Мај 2017, од само 19% претходната август.Лотарија обложување оператор Lottoland го промовира својот Ирски-лиценцирани операции во Март 2017 источен сент луис казино кралицата грабеж.
PLI, која работи на Националната Лотарија, бил стенкање за својата лото обложување конкуренти оттогаш Lottoland, MyLotto24 и MultiLotto почна да функционира во Ирска.Војната на зборови ramped до ова лето по PLI извршен ДИРЕКТОР Dermot Грифин се појави за да се обвинуваат овие оператори за билет цена скокање кој стапи на сила на 1 септември исток peoria пар на генерал казино. На Indecon извештај рече Националната Лотарија продажен хит €800.2 m во 2017, осум години висока, но се уште се под производ за 2008 година врв на €840m.Извештајот предлага на Лотарија е неможноста да се врвот на оваа сума би можело да се должи на "раст и развој на алтернативни форми на игри и на замена на производи," вклучувајќи лото обложување сајтови исток во правец на казино мартин јужна дакота. Lottoland и MyLotto24 издадени во заедничката изјава треснувајќи на извештајот "грубо погрешно" заклучоци додека критикува PLI за користење на овој "red herring" за да се одврати вниманието од Лотарија е неможноста да се произведе еден модерен, конкурентни дигитален производ.Овие оператори, исто така, укажа на една неодамнешна студија тие овластена дека рече дека тоа е "фактички неточни" да се тврди дека лото обложување операторите се одговорни за пад во добри причини за финансирање, со оглед на тоа дека три локално лиценцирани лото обложување оператори' 2017 продажба се само €1.4 m, што е еквивалентно до 0.25% од Националната Лотарија е подготви за продажба на билети.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre постои казино во тенерифе.