лари flynt"s среќа дама казино во gardena ca 90247

е ветрот крик казино во wetumpka алабама се отвори

Професионален спортски bettor претвори рекорд-кршејќи Опасност!феномен Џејмс Holzhauer резервира својата 24 последователни победи на долгогодишниот игра шоу вторник, земајќи неговата вкупно добивки да ги вонредна $1,867,142.
Тоа е втор најголем победничката низа некогаш во шоуто 55-годишна историја — и со долг креда. Holzhauer има надмина претходно втората поставени човек — компјутер научник Роџер Крег, кој ја освои $530,200 во 2015 — повеќе од три пати повеќе.По начинот на кој тој има скршени различни значајни Опасност!евиденција, вооружени само со супер-брз ѕвончето прст, мозокот полнети со факти, и неконвенционален коцкар е стратегија.На 9 април, на 34-годишна возраст од Лас Вегас поставена на една игра рекорд кога тој ја освои $131,127, тепање на сопствениот рекорд постави една недела претходно лари flynt"s среќа дама казино во gardena ca 90247. Holzhauer е просечната дневна добивки од $77,798 сега го надмине претходниот една игра високо на $околу 77 000. Тие се толку горди на него во Лас Вегас дека Кларк Каунти Комисија го презентираше него, со повикување на Лас Вегас Лента и име му "амбасадор на добра волја" за градот.Тоа беше пред три недели, и тој е се уште се случува — и тој изгледа како тој може да се пресече на $2 милиони бариера пред крајот на оваа недела.Но, тој се уште има некој начин да се оди да се фати сите времиња Опасност!megalord Кен Jennings, кој ја освои неверојатни 74 игри во ред назад во 2004 година за вкупно дестинации на $2,520,7000 е правец на реката казино отворена во riverton вајоминг. Додека Holzhauer се уште има над 50 игри да одат пред надминувајќи Jennings, на моментната форма тој може да го надмине него на монетарните услови во рок од десет повеќе победи.Во интервју за Њујорк Тајмс минатиот месец, Holzhauer опиша како неговата кариера како коцкар имаше облик на неговата Опасност!стратегија, која вклучува случува за највисоката вредност индиции прво во надеж дека на притискање на Дневна Двојно. "Може да се направи аналогија за спортско обложување или покер турнири," тој рече е правец на реката казино во riverton отвори. "Постојат големи предности да се има многу чипови рано во покер турнир.Може да се прават претстави кои на другите луѓе не можат да. "Кога јас бев само почеток во спортот, јас не имаат огромен bankroll, и имаше моменти кога јас би се види добар обложување можност и не треба доволно да се спушти на неа," додаде тој. "Удирање Секојдневно Двапати на првиот поим е убаво, претпоставувам, но можете да направите многу повеќе штета, ако имате $5,000 пред вас веќе." Holzhauer не е прв професионален коцкар да се направи поздравниот на шоуто.Во 2016 година, поранешниот Американски Држави Покер Шампион Алекс Јаков бил крунисан Опасност!Шампион на Шампионите, победа на финалето по ужива шест игра streak е ветрот крик казино во wetumpka алабама се отвори. Jacobs собрал околу $250,000 во вкупниот со вработување на стратегија познат како "Forrest Отскокнување," развиени децении од поранешниот шампион Чак Forrest.Техниката вклучува "бие" околу од тема на тема, наместо да се држат со оние што знаат, и повторно избирање на висок вредност индиции каде што е можно..