вилијам хил казино 30 слободен врти

grosvenor казино coventry кодекс на облекување

Надвор од Светскиот Куп, УЕФА Лигата на Шампионите е без прашање најпрестижните фудбалски турнир во светот и со заклучокот на минатата ноќ е распоред на натпревари, конечната 16 имаат сега е решена.На 16, мора вообичаениот екипа на тимови, кои се направени патувања на knock-out фази изгледа како годишен настан од календарот вилијам хил казино 30 слободен врти. Bayern München е назад да се брани својата титула и е наведен како огромен фаворит во 5/2 шансите.Двата шпански гиганти се така назад на тоа со Ангажирање Messi-led Барселона тим на 9/2 да го побараат своето титулата на светот повеќето доминантна фудбалски клуб.Исто така, Реал Мадрид, предводени од Кристијано Роналдо, breezed преку групните фази на својот пат да заработуваат 5/1 шансите од bookmakers.Во меѓувреме, најдобра залог за англискиот фудбалски клуб оди на Манчестер Сити во 12/1 шансите.На сината страна на Манчестер, покажа дека тоа би можело да се натпреваруваат со најдобрите од најдобрите во Европа по тепа Bayern на свој двор пред два дена, што доаѓаат од рана два гола дефицит да не удирајте го исклучите некои од што Умре Roten мистика дека има befuddled противници од Bayern работи на доминација минатата година.Другиот финалист од минатата година наслов игра, Borussia Дортмунд, едвај стигна до круг на 16, потреба од драматични доцна цел од Kevin Grosskreutz да го победи Марсеј и со стап во пресрет на Арсенал и Наполи на гол разлика.Дортмунд е далеку од добро подмачкана машина која rampaged до финалето минатата година, но во 12/1 шансите, Црна и Жолта доаѓа како примамливата живеат долго-шут.Само надвор од Градот Дортмунд, три екипи се clumped заедно, со сите три добивање на 14/1 шансите вилијам хил казино 10 слободни. Chelsea најчесто се остварува на три додека PSG веројатно може да се каже дека тоа има најмногу огнена моќ, но тоа е, всушност, биле Атлетико Мадрид кој излезе на групата фази со најмногу поени, пребивање 16 од вкупно 18, поголема од сите други надвор од својот крст-град соседи, Реал Мадрид.Манчестер Јунајтед и Арсенал не се премногу далеку зад себе, или, со двете објавување 16/1 шансите.Од таму, линија капки на единствениот италијански клуб уште го остави во микс, AC Milan во 40/1 grosvenor казино coventry божиќ партија. Шансите се откажат уште повеќе, по што со Bayer Леверкузен во 100/1, проследено со Зенит Санкт Петербург, Галатасарај и Шалке 04, од кои сите се во 150/1, и Olympiakos на 400/1. Сите во сите, германската Лига и на англиската Премиер Лига се најмногу застапени клубови со четири тимови секој во финалето 16.
Шпанската La Liga е следен со три, по еден тим apiece за францускиот Лиги 1, италијански Серијата А, руската Премиер Лига, турскиот Superliga, и на грчки Супер Лига.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre grosvenor казино coventry кодекс на облекување.