казино на сонцето tucson аризона

крајната покер чип 100

Како и многу држави низ земјата, Грузија има се размислува законски предлози да се легализира разни форми на коцкање.Но, за разлика од многу држави, застапниците во Грузија се соочуваат со жестока опозиција од Републиканската партија туркање долго-спорни зборува поени за казино болести.Грузија републиканската партија државната комисија донесе резолуција во текот на викендот се става акцент на "општествените трошоци" на легализирање казина и коњ тркачки, во обид да се добие пред вети 2018 законодавство со цел да се направи само тоа. "Откако коцкање индустрија е дозволено да работат законски престојуваат во државата, нејзината моќ за лобирање ќе расте и да го зголеми своето влијание врз законодавците и локалната заедница функционери," резолуцијата се прочита.Групата е силно против доведување во казина во било каква форма.Тие го цитираат зголемен криминал, повисоки стапки на развод, работа на косата, дете занемарување и семејно насилство сите како резултат од легализација на казина.Државната комисија се гледа како еден од главните influencer како Грузија Републикански законодавци глас.Новиот анти-коцкање резолуција првобитно требаше да се вклучат јазик спротивставени секојдневно фантазија спорт, но на крајот лево DFS надвор од неа.Грузија законодавната власт се смета за различни сметки во 2017 бараат да се легализира казина, коњ тркачки, и DFS.На крајот на краиштата, сите тие умреле или биле tabled.Но сметка спонзори рече дека тие ќе се вратат следната година.Две Републиканците спонзорирани записи за да им овозможи на казина.Сен.Брендон Плажа, го видов неговиот SB 79 не успеваат да излезат на Сенатот Регулирани Индустрии Комитет.Тој му рече на Atlanta Journal Уставот тој ќе обидете се повторно законодавството следната година казино на сонцето tucson аризона. "Јас не сум обесхрабрени," Плажа рече во тоа време казино на сонцето баби tucson. "Јас ќе се удвои надолу и план за crisscross државата со почеток во април." Слично на тоа, Државата Rep вистината за онлајн покер.

Рон Stephens, исто така Републиканците, го видов неговиот HB 158, кој постави законска рамка за казина, не успеваат да го направи тоа на Куќата на кат за гласање. "Ние се случува да се земе длабок здив и да се вратат и се погледне во него некои над меѓувреме," тој рече крајната покер чип 100. "Ние сакаме да се задржи на дискусија случува." Двете пратениците точка на придобивките казина би можеле да имаат.Тие се споменува како Грузија лотарија фондови во државниот колеџ школувањето и пред-К програми.На казино индустријата мислев дека тие имале пат во Џорџија кога републиканската партија држава комитетот, што е избран на Џон Вотсон, кој е про-игри и има работено како лобист за Бојд Игри, како претседател во јуни.Но, бидејќи на таа врска и потенцијален конфликт, тој recused себе од викенд глас.Локалните радио домаќин (и краток 2012 претседателски кандидат) Херман Каин championed на моралните подлост порака до републиканската партија државната комисија делегати, предвидување катастрофи треба да казино законодавство биде дозволено да се движи напред вистината зад слот машини.

"Јас ќе ви кажам една мала тајна," Каин рече, "казино коцкање не ги покрие вашите проблеми, тоа ги зголемува вашите проблеми." Додека резолуција не го носат со сила на закон, тоа не се утврдени склопот политика позиција за Републиканците, кои се сигурни да се биде lobbied со казино интереси помеѓу сега и следната година.До тој степен, државата републиканската партија одбор е потег може да имаат намера ефект на спречување на какви било законски импулс за 2018 пред тоа дури и добива започна. слот машини во destin флорида.