Vinaigre де cidre де pomme казино

ренесансата одморалиште и казино aruba

Сопственикот на Атлантик Сити е Установи Казино Хотел Морис Bailey вели Њу Џерси игри регулатори се блиску до одобрување на PokerStars' онлајн коцкање лиценца апликација, која е причината зошто ние го праша нашите читатели, "Ќе Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на одобри Pokerstars' онлајн коцкање лиценца?" 84% гласа "Да" и 16% рече, "Не." Одморалишта Казино потпиша партнерски договор со PokerStars во јуни 2013 година, но на Установи/PokerStars лиценцирање апликација е суспендиран од страна на њу џерси Поделба на Игри за Спроведување на законот од октомври 2013 vinaigre де cidre де pomme казино. Bailey одржа прес конференција за да разговараат за Одморалишта Казино е отворање на онлајн игри салон и на прашањето од страна на новинарите во врска со процесот за одобрување од страна на DGE, Bailey рече дека тоа "е доаѓањето на неговото склучување." "Кога PokerStars е одобрен, ќе биде изградба на еден свет-класа покер соба и што ќе донесе многу на своите светски турнири за да Атлантик Сити," додаде Бејли vinaigre де cidre geant казино. Reuben Cramer, кој пишува за Печатот на Атлантик Сити, твитови два пати на април 16 дискутирање Г-дин Bailey идеи на темата.Во првиот твит, Г-дин Cramer рече, "Хотелски сопственик Морис Bailey вели регулатори р блиски 2 завршувањето на PokerStars процес на одобрување, сез тој очекува 2 бидат задоволни w/исход." Во вториот април 16 твит на тема, "вели Бејли Места ќе се изгради голема PokerStars покер соба ако PokerStars одобрени." Додека Дејвид Baazov, извршен ДИРЕКТОР на Amaya Игри и крајниот сопственик на PokerStars бренд, потврди минатиот месец дека неговата компанија се очекува да се види PokerStars на пазарот од страна на 3-тиот Квартал од 2015 година vinaigre де cidre де normandie казино.

Ако и кога PokerStars е некогаш одобрен за лиценцирани онлајн игри на среќа во Њу Џерси, се очекува да доминираат на картичка игра лажат, како што тоа го нуди најголемите и најпознатите различни покер игра заедница на Интернет.Ако PokerStars се зголемува бројот на онлајн покер во Њу Џерси со значителна маргина, тогаш тоа би можело да поттикне пратениците во други држави донесување на закони дозволувајќи им на слични активности во нивните држави.Следната недела прашуваме, "Што ќе биде резултат на Mayweather-Pacquiao се Бориме?" Придружите на нашата анкета и да се провери врати следната недела да го видите резултатот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ренесансата одморалиште и казино aruba.