кога е сан pablo казино се отвори

paragon casino resort кино marksville la

Водечки онлајн коцкање оператор, Kindred Група (KINDSDB:Стокхолм), неодамна одржа свеченото отворање настан за преместувањето на неговите Свети Julians и Gzira канцеларии во современиот деловен простор кој се наоѓа на Tigné Точка, Малта.Од нов деловен простор, на компанијата ќе наводно го одржуваат развојот и растот на неговиот бизнис, работи кон преобразба на врвот на операторот на пазарот на широк.Според соопштението, 400 вработени од Kindred претходните канцеларии во Gzira и Св Julians, ќе споделување на новиот Tigné Точка копа.Овој потег ја нуди компанијата се вработени голем ново искуство и работна средина, како одраз на неговата силна култура.За покривање на просторот на 5,200 квадратни метри (55,972 квадратни метри), новата канцеларија ги спојува три спрата и overlooks Медитеранот.Просторот му овозможува на повеќе од 500 клупи и има 47 соби за состаноци заврши со најмал-to-date AV технологија за да се овозможи ефективна тимска работа, преку компанијата единаесет канцеларии.Вработените ќе наводно имаат пристап до бесплатни оброци, јога часови, како и игри и разни други рекреативни активности.Главниот Извршен Директор за Kindred Група, Хенрик Tjärnström, се вели во соопштението, "јас сум воодушевен дека имаме конечно е во можност да се соберат сите наши Малта-врз основа на вработени во овој импресивен нова канцеларија во Tigne Точка.Ние сме компанија на редови на нашата индустрија со висок раст на пазарот, каде што конкуренцијата за талент е тешко.Преку нашата нова база во Малта, ние ќе работиме напорно за да се привлечат најдобрите таленти, можеме да продолжиме со нашиот возбудлив патување кон се број еден оператор низ нашите пазари." Во текот на изминатите години, Малта-базирана компанија се зголеми значително, а во моментов брои околу 1,400 луѓе, околу 400 од кои се базирани на Јужната Европска островска земја кога е сан pablo казино се отвори.
Kindred, наводно, се очекува да се зголеми тој број, така што тоа може да се приспособат на сегашната раст paragon casino resort во marksville la. Kindred премести на новата Tigné Точка канцеларија на Мај 28 и на 12 јуни се одржа на свеченото отворање на настанот на кој Kindred бренд амбасадори, Ав Tikkanen и Мика Häkkinen, беа присутни.Пензија фински професионален хокеј на мраз напред, Tikkanen, е пет работно време Стенли Купот шампион додека Häkkinen, а фински поранешен професионален тркачки возач, е две-за време на Формула Еден Светски Шампион. paragon казино marksville rv парк.