Paragon казино marksville луизијана телефонски број

најдобрите начини да се откажете од коцкање

Во Малезија, основачот на Berjaya Група кооперација е, наводно, размислува за можноста за аплицирање за целосна казино лиценца и кршење на локалните монопол Genting Малезија одржа од отворањето на своите Места Светот Genting развој во 1970-тите.Според извештајот од локалните Daily Express весник, милијардер претприемач Тен Шри Винсент Тан спуштил како Претседател за Куала Лумпур-базирани Berjaya Група речиси пет години и се чувствува дека Малезија сега треба да имаат повеќе од едно казино во цел да им понуди повеќе избор на туристите и локалното население.Весникот објави дека 64-годишниот, кој е во вредност од околу $1,3 милијарди, безуспешно се применуваат за лиценца да работи со полн казино во Berjaya Хилс Одморалиште во близина на Pahang некои дванаесет години, но сега се разгледува можноста за враќање на проектот, како начин на помагање во развојот на локалната туризмот и туристичката индустрија.На Berjaya Хилс Одморалиште е дом на Colmar Tropicale и Шато Спа И Органски Wellness Одморалиште заедно со голф и кантри клуб и има лиценца да работи слотови paragon казино marksville луизијана телефонски број. Johor-роден Тен откриена во 2014 година дека тој сака да инвестира најмалку $672.27 милиони евра, со цел да се отвори полн обем казино во близина на развој кои би покрај тоа функција внатрешен и надворешен тематски паркови, храна места, трговски центар, хотели, конвенцијата центар и празник домови.Тој објасни дека тој бил подготвен да се донесе на инвеститори надвор да им помогне на фондот на проектот додека заврши одморалиште ќе имаат вработено околу 10.000 жители најдобрите начини да се запре коцкање. "Владата треба да ни даде лиценца како што се инвестирање и создавање на работни места за луѓето," Тен, изјави Бизнис Пати весник во 2014 година најдобрите начини да се заработат пари коцкање. "Зошто им даде Genting [Малезија] монопол за 50 до 60 години.Ние сме во лотарија на бизнис и никогаш не сме имале монопол.Колачот за казино бизнис е доволно голема за нас да ги споделиме." најдобрите начини да се откажете од коцкање.