алкохол

хард рок кафе казино во biloxi мисисипи

Виндзор Запад НДП ПРАТЕНИКОТ Брајан Масовно да користат приватни член од законот пат за мерка насочена кон легализирање една игра спортски обложувања се Сеќавам C-290, Канадскиот обид да се легализира една игра спортски обложувања кој беше едногласно одобрена од страна на Долниот Дом на Канадскиот парламент, но беше стоеја во место со години и конечно да snuffed од страна на Сенатот?Тоа е на својот пат назад во 2016 година, повторно како приватна член бил автор од Виндзор Запад НДП ПРАТЕНИКОТ Брајан Масовно.Максимум 30 приватни сметки се дозволени на Куќата агенда во било кое време, и Масовно има snagged еден од овие слотови.Говорејќи на локалните репортери понеделник рече дека тој планира да го воведе својот бил следниот (февруари) месец."Се надеваме дека за да види што се помине едно читање во текот на оваа зимска сесија и да влезе во комитетот," Масовно рече алкохол.
"Ние имаме голем број на партнери и ресурси, како и докази веќе во место.Ние сме целосно подготвени за процес на дебатата за законот е заслуги."Овој закон нема да падне поради недостатокот на подготовка."На Масовно сметка ќе биде втор обид направен од страна на локалните Член на Парламентот за да се добие Канадски Кривичниот Законик промени да се овозможи таков обложување.Пензија Виндзор-Tecumseh ПРАТЕНИК Џо Comartin предлог-законот не успеа во Сенатот по долготраен правопис на маса и некои маневрирање од страна на противниците на мерката.Масовно се сеќава дека во еден од Сенатот пречки за Cromartin законот беше глас на гласање, не снимен еден за трето читање.Како процедурални landmines ќе се избегне овој пат, тој вети."Оваа сметка е можност за подобрување на туризмот, да креирате нови приходи, да се создаде и да се заштити работни места и да обезбедат дополнителни финансиски средства за да се помогне со проблемот коцкање," Масовно рече."Имаме милијарди долари се инвестирани во казино инфраструктура и туризам на ризик.Тоа ќе ни даде уникатна предност во областа."Без оглед на ова сметка, оваа обложување се одвива во backrooms и оф-шор и тоа е решен.Тоа е, секако не обезбедува никакви приходи во битка коцкање зависност."Масовно рече нов парламент и Сенат помалку заплетка во скандали претставува можности да се образуваат и организирање на гласови во поддршка на обложување сметка."Мислам дека пејзаж има промени", рече тој."За една работа на NHL е хипокризијата на оваа е изложен кога тие имаат рекламирање (DraftKings фантазија хокеј) поврзани со коцкање на нивниот веб-сајт."Четирите големи професионални спортски тела претходно lobbied против една игра обложување, повикувајќи се на Канадскиот Кривичниот Законик, кој само што им овозможува на спортски' bet кога облози се одигра во комбинации со две или повеќе настани."Не гледам причина зошто можете да се обложуваат на две или три или повеќе игри, но не еден," Масовно коментира за Виндзор Ѕвезда репортер дрога и коцкање услуги хамилтон. "Тоа сепак ќе биде до секоја провинција да се одлучат дали ќе сака да се забавува ова.Тоа не е на сила некој да направи нешто.Барем ние би можеле да има дискусија за активност која е веќе правна целиот свет." Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година alcool де овошје geant казино. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] хард рок кафе казино во biloxi мисисипи.