ритамот на градот casino resort davenport ајова

античкиот табела врвот слот машина

PokerStars се согласија да се погледне во предизвикани од седење скрипти со две-фаза процес во насока на подобрување на состојбата, но не успее да одговори на повеќето релевантни прашањето покренато од страна на брусилки ритамот на градот casino resort davenport ајова. PokerStars потврдија нивната намера да се справи со "Седење Скрипта" проблем е што дел од брусилки се жалат за премногу долго време.Нишка се појави на 2+2 форум на тема "Седиште Скриптирање Прашања на PokerStars" создадена од страна на PokerStars VIP менаџер познат како PokerStars Крис античкиот ковано железо mail слот. PokerStars недостатокот на одговор на седење скрипта прашање беше меѓу плетеницата на поплаки дека исфрла надвор од брусилки усти, во пресрет на трошоците за сечење иницијативи, во последниве неколку недели.Се чини дека тие сега се обидува да им даде нешто назад.Според PokerStars Крис, планот на нападот се состои од две фази.Првиот е предлогот да се "спроведе ограничи на бројот на пати играч може да резервирам седиште во дадена маса без играње," и, "како појдовна точка, ние се размислува за дозволувајќи им на три резервации без играта акција по табела за секој даден шест-часовен период." Втората е да се добредојдовте повратни информации и преглед на состојбите во повеќе длабочина пред доаѓа со уште подобро решение античкиот слот машини цена упатство. "Се надеваме дека оваа мерка ќе стави крај на сценарио дека резултатите во табелите се "locked out", со скрипти perpetually резервираат седишта без да има намера да ја играат и ќе ја намали севкупната ефективност на седиштето скрипти.Но, ние, исто така сакам да го поставите граница такви што ќе се минимизира влијанието на играчи кои не се користат скрипти," изјави PokerStars Крис.Седење скрипти се креирани од страна на трети лица провајдерите на софтвер и се купени од страна на играчите кои користат софтвер да се задржуваме најдобрите места во игри кои вклучуваат послабите играчи.Повеќе играчи, со користење на седење скрипти, може да доведе до игри се ефикасно да се затвори, како секој достапни седиште е привремено се направени од страна на еден нов играч, само за тоа седиштето веднаш да биде пренесена на друг играч користење на седење скрипта ако тие избираат да не се земе седиштето.Ако ништо од тоа што го прави смисла, тогаш можеби оваа Benny Ридот стил видео ќе јасни работите за вас.Повратни информации досега достигна 15 страници и PokerStars Крис е да се прави голема работа на одговарање на сите прашања...ОСВЕН...единственото прашање што навидум секој сака одговори. "Зошто да не PokerStars забрана за седење скрипти?" Фенси нозете од PokerStars Крис е толку вкусен што тој треба да го промени своето име за да Политичар Крис.И тие се прашувам зошто доверба е eroding како ' рѓа на браник на мојот Татко Робин Имаат?PokerStars надеж да гребло до сите повратни информации (no pun intended) и имплементација на привремено решение "многу брзо," значи, ако сакате да имате на вашиот каже потоа глава во текот на 2+2 и да свири во...само не губете здив од прашуваат зошто седење скрипти не може да се забрани?Јас само имаше една мисла.Никој од вас младите брусилки дури и ќе се знае кој Benny Хил е.Јас знам...и тоа беше се класифицирани како порно кога јас бев дете.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre античкиот табела врвот слот машина.