еден слот низок профил

кафе казино без депозит бонус кодови

Во Конектикат, градење на работа, наводно, наскоро ќе се започне на предложените $300 милиони сателитски казино за заедницата на Исток Виндзор, откако федералната влада конечно потпишан на промени на игри compacts на две племиња зад шема еден слот низок профил. MMCT Потфат предлог: Според четврток извештај од Hartford Courant весник, доаѓањето место е привремено име на Mohegan Сонцето Foxwoods Исток Виндзор и е да биде изградена и управувани од страна на MMCT Потфат заеднички потфат на државната казино-оперативен Mohegan Племе и Mashantucket Pequot Племенски Нација.Компактен согласност: весникот изјавиле дека овластување од сад на министерството за Внатрешни работи беше примен вчера речиси две години по државата, пратениците ратификуван измени и дополнувања на децении стари игри compacts две федерално-признати племиња чекање со Конектикат.Овие договори се даде на Mohegan Племето и Mashantucket Pequot Племенски Народ и ексклузивните права да работат слотови во источна држава во замена за согласил да ги предаде 25% од своите приходи од таквите активности, која се очекува да биде во вредност до $250 милиони евра годишно.Дуо одбрана: На Mohegan Племе е одговорен преку своите Mohegan Игри и Забава возило за Mohegan Сонцето развој во југоисточна Конектикат, додека Mashantucket Pequot Племенски Нација води во близина Foxwoods Одморалиште Казино.Тие се надеваат дека наредните Исток Виндзор објект ќе им служи како бедем против MGM Места International, неодамна отвори MGM Спрингфилд објект во соседните Масачусетс и биле на чекање од јули на 2017 да се добие потребната сојузна одобрување на нивните изменет игри compacts.Правна понуда: На Hartford Courant се изјасниле дека ова е невообичаено долго одложување имаше уште побарано државата да се приклучат со племиња со цел да се поднесе тужба против сад на министерството за Внатрешни работи, во надеж дека ќе биде во можност да се забрза прашање.Ова наводно подоцна доведе до покренување на истрага за тоа дали банката на федерални телото на поранешниот претседател, Рајан Zinke, имаше лажел за неговите пресуди на Источниот Виндзор проект за време на официјалната истрага.Работни места генератор: весникот објави дека планот за Mohegan Сонцето Foxwoods Исток Виндзор е да се вклучи изградба на 188,000 sq ft забава и игри објектот на местото на поранешниот Приказ Кино франшиза кој 100,000 sq ft игри кат да понуди околу 1,800 слотови заедно 60 игри маси.Племиња имаат наводно изјавил дека проектот, кој се очекува да креирате најмногу до 2.000 полно работно време на нови работни места, се 'лопата подготвени" и може да започне пречекување гости како е можно октомври следната година.Се очекува опозицијата: Сепак, проектот може да сеуште се соочуваат со правни опозицијата од MGM Места Меѓународни како оператор смета дека државните функционери треба да се спроведе конкурентна наддавање на процесот за право да донесе трета казино на Конектикат.Лас Вегас-со седиште на фирмата сака да биде дадена дозвола да се изгради $675 милиони водата казино во градот на Bridgeport и има вети дека ќе ја продолжи борбата против off-резервација Mohegan Сонцето Foxwoods Исток Виндзор. geforce gtx 1650.