Pusoy кинески покер на интернет мо apk

мачка слот 3 прашање хартија

493 играчи влезе, надолу 10% на последните години поле, и постојат 198 играчи лево на крајот на првиот ден.Дан Смит е чип лидер.Други notables на горниот крај на чип брои вклучуваат Шон Deeb (163,300), Ентони Zinno (151,400), и Сергеј Rybachenko (143,500). Tobias Hausen – $45,661 9.Џереми Ausmus – $36,688 Бен Zamani Води Настан #20: $1,500 No-Limit Hold ' em 2010 PokerStars Карибите Авантура (СПС) Главниот Настан конечна табела учесник, Бенџамин Zamani, е што на почетокот на барање за WSOP POY наслов pusoy кинески покер на интернет мо apk. Џеј Dragland Води Настан #22: $1,000 No-Limit Hold 'em Настан #22: $1,000 No-Limit Hold' em достигна третиот ден на акција.Таму е 20-играчи лево од почеток поле големина на 1,915.

E бебето H. Alaei е победа над Кајл Miaso беше импресивен од многу причини.Не само што тој се надминат 6:1 чип дефицит, но татко на три заработил својот петти златен белегзија, и тоа значи дека тој се приклучува на таквите личности како: Луто Ungar, Бери Џонстон, Scotty Нгуен, Гери Berland, Џон Juanda, Дејвид Chiu, Крис Фергусон и Ален Cunningham.Тоа беше Alaei е 31 WSOP парични средства и неговиот 8 конечна табела, што значи тој има 62% стапка на успех откако тој ќе стигне до финалето battleground.Тој сега има заработено над $4.1 m WSOP cashes, и на само 30-годишна возраст, еден осомничени тој ќе биде еден од ѕвезда имиња на WSOP за многу години да дојде.Конечна Табела Резултати 1.Даниел Alaei – $391,097 2.Кајл Miaso – $241,691 3.Џефри Вон – $175,088 4.Скот Clements – $129,235 5.Кен Aldridge – $97,122 6.Ентони Zinno – $74,262 7.Мајк Wattel – $57,748 8 pusoy оди бесплатни онлајн покер кинески. Zamani беше второпласирана на Бери Hutter во Случај #14: $1,500 No-Limit Hold 'em Престрелка, заработка $174,771, и 262 POY поени, и тој ќе ве води на завршниот пет играчи во Случај #20: $1,500 No-Limit Hold' em pusoy кк кинески покер apk. Grayson Ramage – 183,900 4 мачка слот 3 прашање хартија.