каталина зад сцената казино турнеја

willy wonka слот за онлајн бесплатно

Nagasaki префектурата е закажана да започне изборот на интегриран одморалиште партнер до крајот на јули.Целта е заокружување дека напор од страна на крајот на август, како Јапонски регионот ја задржува својата надеж дека ќе стане игри дестинација жив среде coronavirus пандемија.На префектурата е angling за една од првите три игри лиценци да бидат наградени од Јапонската влада, но се соочува со тврд натпревар од Токио, Yokohama, и Осака -- на земјата трите најголеми области на метрополите каталина зад сцената казино турнеја. Nagasaki set an operator selection период на некое време во текот на летото, а постапката ќе мора да започне од крајот на јули или ние нема да ги исполни распоредот," извештаи Nagasaki Shimbun, локален дневен весник.На национално ниво, Земјата на Рајзинг Сонцето е со надеж дека ќе се кандидира на формален предлог период за интегрирано одморалиште лиценци од јануари 4, 2021, преку јули 30, 2021 мачка слот 2 прашање хартија. Но, постои загриженост дека COVID-19 пандемија може да го одложи дека напор, со презентирање на уште една пречка на процесот веќе beset со одложувања и бирократски snafus.Повеќе prefectures, вклучувајќи Wakayama и Hokkaido, се или одложување на нивното барање за предлог планови или го напуштиле на наддавање во целост.Во моментов, постојат три кандидати заинтересирани за доведување на игри сопственост на Nagasaki: Oshidori Меѓународни, Казина Австрија Меѓународни, и актуелен Корп Тековната Корп — кој е во партнерство на IR понудата со Добиете Убаво — би можело да има внатре патеката кон новите, како на префектурата е претпочитан партнер за повеќе причини.Прво, фирмата е со седиште во Јапонија, географска предност во време на патување забрани и ограничувања низ Азија.Второ, Хонг Конг-базирани Добиете Убаво има игри искуство.Компанијата претходно инвестирани во Големиот Waldo казино хотел во Макао, на местото на случувањето се кандидира од страна на Галакси Забава, како и Понте, 16 casino resort, која е контролирана од страна на SJM Стопанства.Додека Nagasaki нема пред-тркач статус на Токио, Yokohama, и Осака, таму е изворот на меката во префектурата за понудувачот: намалување на трошоците.Се проценува дека цената на интегриран одморалиште во тој регион е околу 5 милијарди долари, додека трошоците за high-end игри сопственост во останатите три области може да биде најмалку $10 милијарди долари, и потенцијално високо како $15 милијарди долари.На префектурата има уште една картичка може да игра кога станува збор за можеби стоп изненадување и слетување една од првите три Јапонски игри дозволи: пожелно временска рамка за отворање.Префектурата официјални лица веруваат, па дури и со COVID-19 пандемија, можно е интегриран одморалиште не може да се отвори во 2025, кои би можеле да се совпадне со деби на Huis Десет Бош тема парк.Дека местото би можел да започне помеѓу април 2025 и април 2026 willy wonka слот машина велика британија. Спротивно на тоа, други наддавање градови се туркаат вратат на нивните IR временски рамки.На пример, тоа сега се чини, како што е иако Осака, каде MGM Места Меѓународниот е осамен кандидат, ќе бидат принудени да им помогнам надвор од отворањето на игри место до 2027 или 2028, и надвор оригиналната цел на 2025. willy wonka слот за онлајн бесплатно.