цезар казино атлантик сити настани

најдобрите казино игри онлајн

CG Технологија (ЦГТ) се согласи да остатоци сите заштитен wagering технологија во својата Невада спортски книги по државата игри власти го најде тоа беше виновен за litany на усогласеност повреди.Операторот се согласи да плати $250,000 за преземање надвор од државата влогови на својата Невада-само мобилни понуда, прифаќање wagers по игри завршиле, и underpaying и overpaying bettors.По делење третиот ред на операторот во пет години, Невада Игри Одбор за Контрола нареди CG да шутнат сите свои технологија и партнер со unaffiliated трети лица на снабдувачот во следните шест месеци.ЦГТ се уште е дозволено да работат својата Невада спортски книги, но сите компоненти на компанијата wagering систем се сега "се смета за трајно осудува .. цезар казино атлантик сити настани. и нема да се смета за иднината одобрување," регулаторот рече.Компанијата работи спортски книги во неколку големи Лас Вегас Лента казина, вклучувајќи Венецијански, Cosmopolitan, Дланки, Tropicana, и Хард Рок.Во 2014 година, ЦГТ беше казни $5.5 милиони преку NGCB да се населат согласност повреди — најголемата казна некогаш наметнати од страна на државните регулатори.Ова следеше 2012 сојузна обвинението на компанијата ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на Управување со Ризик Мајкл Колбер, кој беше обвинет за да се биде дел од нелегално обложување спортски прстен кој се користи ЦГТ е Невада спортски книги да се направи и да се постават исклучување на високо-ролери wagers.Подоцна таа година, федералните обвинители предаден на компанија $22.5 милиони евра казна за да се спогоди со обвиненија за нелегално коцкање и перење на пари во однос на Колбер ситуација.Компанијата го промени името од Cantor Игри да CG Технологија во обид да се дистанцира од скандалот, но се свежи борба беше чека зад аголот.Во 2016 година, ЦГТ беше казни дополнителни $1.5 милиони евра во Невада за свесно shortchanging клиенти во своите спортски книги од над $700,000 на 20.000 евра наврати.Компанијата беше очигледно свесен дека проблем во својот софтвер имаше miscalculated илјадници "round robin" parlay облози, но компанијата не успеа да се дејствува за да ги исправи грешките.Потоа-извршен ДИРЕКТОР Ли Amaitis беше принуден да поднесе оставка како дел од населбата.Во 2016 година, на Невада Игри Комисија (NGC) повика на "култура на промени" и "потребни се рестартира" во рамките на компанијата.Оваа недела, Комисијата признае дека ова се чини дека се случија, и тоа го пофали компанијата за авто-известување својот најнов прекршоци, наместо убедливо ги под тепих, иако тоа се ризикува да се губи својот оперативен лиценца цезар казино атлантик сити работни места. "Одборот согледува дека промените се случи и да продолжи да се случи во ЦГТ однесуваат на неговата соработка со Одборот и се чини дека да се биде искрен напор да се усогласат со Игри на законот за Контрола, на" NGC-издаде изјава рече. умре beste strategie beim рулет.