она што на времето не sainsburys ослободување божиќ испорака слотови

infinix note 5 stylus price in slot nigeria

На покер игра, организиран од страна на студентите на Универзитетот на Орегон им се даде на победниците на пиштоли, само два месеци по масакрот во близина Umpqua Заедница Колеџ.Еден ден пред наслов Огнен Човек сфатив дека мојот велосипед рек нема да одговара на Р.В..Јас бев во Лос Анџелес.Јас одев во Walmart продавница да купат замена.Не можев да најдам една.Јас не имаат опција за купување низа на огнено оружје.Како жител на велика БРИТАНИЈА, јас бев dumbstruck она што на времето не sainsburys ослободување божиќ испорака слотови. Walmart имаше огнено оружје дел.Тоа беше веднаш до велосипедизам дел.Тоа не беше дека далеку од децата играчка дел.Она што беше нереална до мене, беше нормално за оние околу мене.Кога ќе имаат дете, сè се менува.Одеднаш, што се не размислува за вашата безбедност.Што мислите за безбедноста на вашето дете.Можете да ги затворите очите и да ги види паѓање од дрвја, добивање претепан до смрт и да го избоде со нож и преку срцето.Јас никогаш не еднаш затворени моите очи и гледа му застрелан до смрт од страна на еден млад човек во combats чекори преку сали на неговото училиште со застрашувачки интимност.Имало две пиштол масакрите дека јас recollect во велика БРИТАНИЈА за време на мојот пат.Кога бев 13-годишна возраст од Мајкл Рајан загинаа 16 луѓе, повредени 15 повеќе, а потоа пукаше во себе, во градот на Hungerford.Кога бев 21, Томас Хамилтон уби 16 деца и нивниот наставник во Dunblane Основно Училиште.Во пресрет на Dunblane Масакрот во велика БРИТАНИЈА сериозно ограничени сопственост на огнено оружје.Јас не се дури и видел еден полицаец одење надолу мојата улица вооружени со нешто повеќе од пендрек.Јас никогаш не се грижите за мојот син добивање шут.Ако некој паузи во мојот дом, јас ќе ги убие со мојот пердув duster.Дури и ако јас во сопственост на пиштол, јас не сум премногу сигурни убиец ќе се чека за мене за да ми го отвори безбедно да го извадите и оптоварување тоа пред тој да rammed полу-автоматска до мојот газ и се повлече чкрапалото.Јас сум лут, но не и изненаден,, дека во кампусот на група Млади Американци за Слобода, на Универзитетот на Орегон, неодамна одржа "Слобода Покер Ноќ" со единствена цел-да се подигне профилот на пиштол права.Тоа е во ред; учениците се подигање на свеста за да се применуваат доволно притисок за Конгресот да воведе закони за забрана на оружје.О, не.Ова е многу.Тие сакаа да се подигне свеста, бидејќи тие веруваат дека законите се премногу тесни.Тие сакаат законот да се промени за да им овозможи на студентите да носат оружје, додека на кампусот.Имаше дури и предлози на својата Facebook страница, која промена во пиштол закони ќе им се овозможи да оган назад, и се заштитат себе си, треба да убиец одат на дивеење во нивното училиште.Ако мислите дека е lunacy, ќе љубов оваа.Забрането е за турнир организаторите да понуди парични награди.Па и тие се убедени Даб Grove Пиштол Продавница, и Mazama Пиштол Продавница, да се донираат два огнено оружје, како и награди.Анонимен студент во Орегон е сега горд сопственик на еден .40ТИ&W Sig Sauer пиштол и Претходница 243 Пушка со Симонс Scop 3.5-10/40 infinix note 6 price in slot nigeria. Тоа е истата држава во жалост по Крис Харпер Мерсер застрелан и убиен девет луѓе (осум ученици и еден учител) и повредени седум до девет други на Umpqua Заедница Колеџ едвај два месеци.Барак Обама е донесена на подиум за да се даде говор во последиците од пиштол треска убиството на не помалку дека 15 наврати од преземањето на Овалната соба.Една статија напишана од страна На Чеша е Кристина Cauterucci и Грета Вебер покажа доказ дека на 11 маса престрелки тие се истражени, осум од убијци купиле нивните огнено оружје законски, барем еден од нив од Walmart.Говорејќи во последиците на Umpqua масакрот, Обама рече, "Ние сме единствената земја на земјата дека има овие маса престрелки," пред да продолжите, "Тоа не може да биде ова лесно за некој кој сака да нанесе штета на други луѓе за да се добие своите раце на пиштол." И, тоа е.Сега можете да ги победи во покер турнири.Обама продолжи да се зборува за трилиони долари се потрошени на војната на терор и го замоли медиумите да се стави на броеви од Американците убиени од страна на тероризам против оние gunned надолу во својот двор.Јас мислев дека тој беше најмоќниот човек во светот?Тука тој беше навидум немоќни против заканата неговата земја се соочува секојдневно.Тие нападна Ирак за да ги отстранат нивните оружје за масовно уништување, но, сепак, тие не сакаат да се откажат од нивните сопствени.Тоа е лицемерност на највисоко природата.Тоа е начин на размислување кој јас не го разбирам.Тоа е покер е игра што никогаш не сакате да се игра во.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre infinix note 5 stylus slot price.