во пари слободни слотови

acoma небото град казино ресторан

На обложување дупка што овозможува коцкање сајтови да понуди cut-цена влогови на EuroMillions лотарија нерешено е наменет да биде затворен од страна на владата, како што е потребно "пари се далеку од добри причини".Иако Коцкање Акт се забранува обложување на Националната Лотарија игри, веб-сајтови се добие околу законот, нудејќи им на Bitcoin влогови во други земји, како што се Шпанија.На дупка им овозможува на Британците да се одржи влогови на исходот на EuroMillions нерешено со £2 удел на веб-сајтови како што се Lottoland.Лотарија на министерот Трејси Ползиме коментираше на дупка велејќи: "Ние сакаме да се дејствува за да се осигури дека парите ќе добри причини е заштитен и дека не постои конфузија околу EuroMillions нерешено, обезбедување на исто ниво на чистота што постои со Националната Лотарија."Владата има намера да го промени лиценца прописи за да се запре праксата.Меѓутоа, на други места во светот, на Малта Игри Орган го доделува на Лото Склад со првиот Б2Б Класа 4 платформа лиценца, дозволувајќи им на компанијата да биде домаќин и да управувате со обложување на исходот од игри на среќа.На Malta-базирана компанија била поставена во последниот квартал од 2016 година и сега ќе им биде дозволено да понудат на други оператори шанса да додадете портфолио на лото обложување производи на нивните платформи, од стандардни обложување платформи за дизајн-кориснички портфолио.Коментирајќи во врска со издавањето на лиценцата, Томас Biro, Лото Склад извршен ДИРЕКТОР вели: "Ние сме многу возбудени за да биде во можност да им понуди на лиценцирани B2C оператори шанса да додадете возбудлива нова лото обложување, вертикални на нивните платформи."Следната голема правосудната пребарување, решивме да се воспостави себе си во Малта, Европа е вистина игри бизнис капитал.На MGA е ригорозна, а сепак флексибилен регулаторно тело на меѓународниот углед обезбедување на сите опфаќа игри еко-систем кој ќе ни овозможи да се планира напред."Јас сум благодарен на MGA кадар и нивниот Претседател, Г-дин Јосиф Cuschieri, за нивното разбирање, професионалност и целосната соработка во текот на овој процес.Јас исто така би сакал да се заблагодарам на Г-дин Reuben Portanier на Avviza Советодавни кој учествувал нас во текот на процесот на лиценцирање."MGA Претседател, Јосиф Cuschieri додава: "Malta Игри Орган е задоволство да се издава својот прв Б2Б лиценца за да ги нудат средните лотарии да Лото Магацин, по завршувањето на ригорозни лиценцирање процес.Во текот на овој процес, Лото Склад се покажа како многу сериозен оператор, со голема индустрија знаење." во пари слободни слотови.