Acoma небото град казино ресторан

видови на коцкање во индија

Вејн Државниот Универзитет е надарен $40 милиони евра од страна на Детроит претприемачи Мајк и Маријан Ilitch да се изгради нов бизнис школа во Детроит.Во очекување на одобрување од страна на Одборот на Гувернери, Вејн Државниот Универзитет ќе се добие донација од $40 милиони евра да се изгради state-of-the-art бизнис школа во Моторни Градот.На подарок од Мајк и Маријан Ilitch го прави најголемата награда во универзитетот за историја, и еден од најдобрите десет подароци некогаш со оглед на сад јавни бизнис училиште.Објектот ќе се прошири и на барање на Вејн Државата кампус и да биде именуван на Мајк Ilitch Школа за Бизнис во признавањето на Ilitche е великодушност, според соопштението.По одобрување од страна на Вејн Државата Одбор на Гувернери на Ilitche е $40 милиони подарок ќе вклучуваат $35 милиони евра, употреба на земјиштето да се се користат за изградба на новиот објект, а по завршувањето на $5 милиони евра фонд.На Мајк Ilitch Школа за Бизнис се очекува да се отвори во 2018 acoma небото град казино ресторан. Американски претприемач, Мајкл Ilitch, Sr. е основач на Малиот Цезар Пица, и сопственикот на Националната Хокеј Лига е Детроит Црвени Крила и Детроит Тигри на главната бејзбол Лига (Mlb).Неговиот бизнис седиштето за Ilitch Стопанства се наоѓа во Детроит е Фокс Театар кој тој ја купи и реновиран во 1989 година aconcagua покер de las americas. Тој, исто така, поседува Olympia Забава која беше формирана во 1996 година да се фокусираат на проекти во центарот на градот Детроит, вклучително и на $295 милиони Comerica Парк и Ford Поле.Отворена од страна Mandalay Одморалиште Група, Маријан Ilitch на IH Игри купени на MotorCity Казино во Детроит, Мичиген 1999 година, и стана казино е единствен сопственик во април 2005 година ацо слот врвот еден v100. Во 2008 $300 милиони проширување проект беше завршен до MotorCity.Комплексот вклучува 1,800 седиште театар во можност да се приспособат на 2,400 луѓе, а 67,000 квадратни метри конференција центар, неколку ресторани, 400-соба и suite луксузен хотел, 13,000 квадратни метри бањата, а на 100.000 квадратни метри казино и два покер соби.Тоа е еден од трите казино хотели во Детроит и еден од четирите во Детроит-Виндзор област. видови на коцкање во индија.