хард рок казино тампа чад продавница

колку чини да се добие во казино

Оние два казина во северниот дел на Њу Џерси може да се соочи со даночна стапка помеѓу 40% и 60%, под претпоставка дека државните законодавци се зад план.Понеделник донесе вториот од двата потребни јавни расправи на Њу Џерси законодавната власт е во план да го овласти изградба на две казина во две одделни земји во северниот дел на државата.Контроверзниот план ќе бара избирачкиот одобрение за измена на државата, уставот да се дозволи казина надвор од Атлантик Сити.Меѓу претрес е најзначајните откритија беше Assemblyman Ралф Caputo е мислењето дека новиот казина ќе плаќаат данок на 40-60% од нивниот бруто коцкање приходи, значително премија на 9.25% ефективна даночна стапка платени од страна на AC казина, но кој би dovetail со цените што се наплаќаат преку границата во Њујорк и Пенсилванија.Реалната стапка со која се соочува новата казина нема да биде потврдена додека овозможување на законодавството е пуштен на слобода.Најмногу една третина од збирот собрани ќе бидат пренасочени кон некој што уште не е наведено не-за-профит во насока на зголемување на AC е доделување на среќата преку промовирање на не-игри активност.Бидејќи на претходните неуспеси да се постигне консензус од страна на утврдени рокови, северна Џерси казино законодавство бара 60% мнозинство на гласовите во двата дома за да се направи тоа на ноември е гласачко ливче.Додека поддршка, се чини, во корист на сметката е премин, некои законодавци продолжуваат да тврдат дека AC е веќе страдаат од премногу регионалното натпреварување хард рок казино тампа чад продавница. Assemblyman Крис Браун доби исклучување на еден од денот е најдобар линии со прашалник дали некои од даночните приходи пренасочени на AC ќе помогне да се "отвори патишта, така што луѓето кои се невработени можат да се надвор од градот." Caputo возврати дека Браун е "во негирање" за AC е вистинската ситуација.Дебра DiLorenzo, шеф на локалната стопанска Комора, нуди историски податоци за "навистина непобитен" негативното влијание на AC од казина лансирање во Пенсилванија и Делавер во текот на изминатата деценија хард рок казино тампа texas holdem. DiLorenzo напомене дека овие објекти беа во рамките на иста физичка близина на AC како предлог Северна Џерси казина.Исто така, беше споменато последните закана од страна на милијардер Карл Icahn да се откажат од своите планирани $100 реновирање на Труба Таџ Махал казино, службен сопственост на кои Icahn беше доделена минатиот месец, доколку гласачите одобри северна Џерси казина колку чини да се добие во покер турнир. Caputo бранеа исклучите овие грижи, велејќи Icahn беше "голем момче" кој имаше "нема договор со луѓе на државата на Њу Џерси" поврзано со неговата Таџ Махал купување.Законодавците се очекува да гласа за предлог подоцна овој месец, можеби во почетокот на наредната недела.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку чини да се добие во казино.