регистрирај се за слободни временски слотови

кога не исланд се стави нивната испорака слотови онлајн

Американскиот Игри Асоцијацијата верува дека индустријата за игри треба да бидат вклучени во секој стимул акција како coronavirus појава слабее на индустријата перформанси.Во писмото испратено до индустријата во средата, Американскиот Gaming Асоцијација, Претседател и извршен ДИРЕКТОР Бил Милер рече дека COVID-19 појава "го создаде несигурност за гејминг индустријата и економијата пошироко." Трговијата група претставува $261 милијарди U. казино индустријата. "Ние сме ангажирани и ќе продолжи да се вклучат и други индустриски здруженија, како и импликациите на ова се развива здравствената криза продолжи да влијае на нашата дел од поширок туристичката индустрија," Милер рече.Милер наведени чекори трговијата група беше донесена досега, вклучувајќи разговори со креаторите на политиките за да се обезбеди на вработените и клиентите за здравје и безбедност, одложување на G2E Азија и комуникации со конгресот и администрација лидери — вклучувајќи го и CDC и кабинетот на Заменик на Претседателот.Трговска асоцијација, исто така, одржа на повик оваа недела со повеќе од 50 владата односи претставници од своето членство да се измери приоритети во било поттик за акција регистрирај се за слободни временски слотови. "Ние продолжуваме да се повтори треба за игри е вклучување во секој економски стимул се смета," Милер вели во писмото кога не исланд се направи за испорака слотови достапни. "Ние ќе работиме напорно за да се зачува индустрија интереси во текот на наредните недели и месеци." Вирџинија Вљубените, претседателот на Невада Одморалиште Асоцијација, рече лобирање организација е да работи со Невада е сојузна делегацијата како тие сметаат дека различни сојузна акции "во ова неизвесно време." "Ние продолжуваме да се истакне критична потреба дека нашата индустрија се вклучени во било која федералните мерки во однос на обновување, поттик и мерките за долгорочна здравјето на Невада економија," Валентин рече.Цезар Забава Корп портпаролот на Ричард Broome рече компанијата верува дека индустријата треба да бидат вклучени во широка стимул пакет.Дин Места Ltd.портпаролот на Мајкл Weaver одби да коментира кога не исланд испорака слотови излезе. Spokespeople за MGM Места Меѓународни, Лас Вегас Песоци Корп, Црвена Карпа Летувалишта и Бојд Игри Корп не одговори на барањето за коментар.Преглед-Весник е во сопственост на семејството на Лас Вегас, Песок Корп Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Шелдон Adelson. кога не исланд се стави нивната испорака слотови онлајн.