џексон rancheria казино вклучена мени

како да се победи во онлајн рулет

UFC на шампионите Израел Adesanya и Zhang Weili се и сакаат да успешно се држи до своите титули во саботата вечер.Но тие ќе се соочи со опасни противници на Т-Мобиле Арена во Лас Вегас во нивните UFC 248 напади.
DraftKings Sportsbook листи Adesanya како -278 омилен над Yoel Romero во нивната средна наслов борба (+225), додека Zhang (-177) се занимава со уште посилно предизвик од Јоана Jedrzejczyk (+145).Кога Израел Adesanya се согласи да ги преземе за Број 3 кандидат Yoel Romero, многумина се сомневаат дали одлуката беше паметен еден.Додека Romero загуби три од неговите последни четири борби, тој останува еден од најопасните средна борци во светот.Други врвни кандидати во поделбата поминале надвор од нивниот начин да се избегне борбата против 42-годишниот.Тоа е лесно да се види зошто: Romero одржува елита нокаут моќ и има еден од најсилните chins во сите ММА.Сепак, Adesanya вели дека не е ништо да се плашат од Кубанската-роден Олимписки борач.Јас сеуште не е премногу импресиониран," Adesanya рече на Romero да ММА Борби. "Сум видел него се повреди.Сум видел него се означени многу...на секого делува како тој е ова супер човек.Но, јас сум бил импресиониран од неговата explosiveness и начинот на кој тој се чуваат до неговиот облик на неговата возраст.Сум бил импресиониран од тоа." Romero направени тежина во петокот наутро, иако тој беше последниот борец на UFC 248 картичка за да го стори тоа.Тој не успеа во претходните две обиди да се направи тежина за титулата се бори, но дојде во 184.5 фунти со околу 20 минути за да оди во тежат-период.Ако Romero има една јасна предност во однос Adesanya, тоа е веројатно во борење, кој останува на сила за него да овој ден.Но Romero, вели тој може да ја задржи борбата на нозе, ако само за да се избегне оставајќи резултат на случајност џексон rancheria казино вклучена мени. "Јас би можело да биде престојуваат надвор од борење, бидејќи ја сакам мојата впечатлива," Romero кажано CBS Спорт. "Ако јас се види можност, јас може да оди за борење.Но, јас ќе одам да го користам мојот впечатлива како што гледам се вклопуваат.Јас не сакам да одам на одлуката.Не сакам да се остави во рацете на судиите." Zhang Weili ќе го направи првиот одбрана на нејзиниот жените strawweight наслов на UFC 248 против поранешниот шампион Јоана Jedrzejczyk. Zhang освои нејзината титула во помалку од една минута во август минатата година, кога таа поразен Џесика Andrade.Сега, таа вели дека таа е додадена мотивација да се добие уште една победа во саботата.Јас не би се турка себеси или подготвени како тешко, ако не и за coronavirus," Џанг изјави Yahoo Sports. "Кина поминува низ многу тешко време, но сите се вршат својата работа.Јас не се моја работа да се случи ова, и јас верувам дека победа ќе биде голема мотивација за мојата земја.Јас го правам ова за моите луѓе." Zhang има се занимаваа со шеги за coronavirus текот на нејзиниот обука.Навивачите на Jedrzejczyk дури и извикуваа "coronavirus" во неа во текот на среда е отворен тренингот џексон казино hummer вклучена цена.

Zhang даде на оние љубители на средниот прст, нешто Jedrzejczyk зеде исклучок како да се победи во покер bros. "Она што го имаат направено вчера на моите фанови, ти никогаш не дека," Jedrzejczyk кажано Zhang за време на нивниот медиумите ден були како да се победи во онлајн рулет.
"Зошто да не го направите тоа?Јас ќе outclass на саботата.".