како да се победи во онлајн слот машини

каде може да се купи zynga покер чипови

Светот се чувствува повеќе како структурно погрешни тобоганот.Постојат толку многу потенцијал грешка линии кои само се чини дека да се задржи добива поинтензивен на монетарни и политички фронтови.Постоечките политички сојузи се распаѓаше, барем на хартија, ако не во реалните практични факт.Обид за државен политички нации се слабо тресење нагоре НАТО и може да заврши до редефинирање на глобалниот баланс на моќта.Терористичките напади се добива повеќе се влоши, особено во Европа, полицаец престрелки се peppering сад, доведе политичките кандидати се поставени на "објави војна" на ИЗИДА што тоа значи практично, и италијанската банкарскиот сектор изгледа да биде на работ на колапс.Овие услови мора да се направи секој инвеститор сака, што не е нужно лоша работа.Калено расположение обично е добра за одржување бул пазари со т.н ѕид на грижете се, и monetarily ние сме сега во одредена бум фаза.Со минско поле на ум, ајде да видиме каде што може да се движите за втората половина на 2016 година, која дефинитивно ќе го докаже интересно ако страшно како...Зима Доаѓа.Сад САД во моментов изгледа како најбезбедно место да се стави пари за следните неколку месеци.Доларите се тече, пазарите се крши нови издигнувања, и Лас Вегас е веднаш до вратата на јадрото на нови Федерални Резерви на пари кој се чини дека се проширија во Калифорнија.Се вративме во MGM на јуни 28 и сега сме во една 8.6% добие таму.Речиси секој од НАС игри акции ќе се направи и во месеците пред освен оние во егзистенцијалниот опасност како Цезар како да се победи во онлајн слот машини. MGM е само полесно да се одржи, бидејќи тоа е барем сам.На пазарот на работна сила станува тесна која е што доведува до повисоки плати.Ова ќе му наштети на ниско квалификувани работници, дури и повеќе како што се цени надвор од пазарот поради минималната плата закони, но ниско-квалификуваните работници, не се голем дел на секоја економија, така и на актуелната невработеност ниво може да биде помалку важно сега.Повисоки плати води до повисоки трошоци и рекреативни активност во Лас Вегас.Толку долго како цена инфлацијата е под 5% нема да има монетарната паника, па тоа е безбедно да ги купите вашите омилени игри акции до тоа време.Кога 5% цена инфлацијата хитови, парите ќе почнат да фрлаат надвор од сите акции и во стока и стока компании, па кога ИПК мерачи погоди 4%, тоа е време да го продаде игри сектор.Ние не сме има уште.Минатата недела САД понудата на пари погоди уште еден рекорд, и тоа во време кога обично се сезонско опаѓање.Тоа значи дека за остатокот на годината треба да се види многу силни пари се зголемува и да доведе до многу силна цените на акциите.Сето ова ќе се заврши лошо, се разбира, но не и за некои месеци најмалку.Политички, не е многу опасност од било Клинтон или Адут на коцкање фронт.Опасноста е на војната пред.Трамп теоретски би можеле да направите нешто без да прашуваат никого, уставен или не.Трговски војни, вистински војни, итн.Клинтон не ќе бидат во можност да се направи многу, бидејќи никој не им верува на неа и таа ќе биде harassed од страна на нејзиниот непријател политичари на релативно безначаен работи кои само ќе го забави нејзиниот надолу од донесувањето на ништо.Неколку би нека Клинтон акт на нејзината сопствена, но малкумина можеле да предизвик Адут, доколку тој одлучи да се.Макао Макао е во интересна ситуација сега.Погледнете Пазарот Вектори Игри ЕТФ (BJK), што е најмногу Macau акции, покажува дното формирање околу јануари и кратка шема на високото падови.На слика воопшто не е стабилен во Кина, но ние може да бидат изложени на релативно островот на стабилност дека овде би можело да трае и за наредните неколку месеци.Монетарни движења во Кина, исто така, укажуваат на оваа, со голема пукна во понудата на пари минатиот месец, види подолу: Некои Macau акции се buyable тука иако ние веќе има 3% позиција во Лас Вегас Песок како на јуни 28 за 12% добивка досега.Дин, исто така може да биде OK изберете тука, но се држат настрана од Melco Круна сега за сега.Таму е премногу изложување на Филипините за Melco и иднината на гејминг индустријата има неизвесно е дадена нова политичка клима каде можам да парични средства во мојот казино чипови. LVS е доволно на изложеност која дава некои пристап до она што може да биде краток циклични бул во секуларна мечка пазар во Макао.Заостанува запира може да бидат построги со 3% од вкупно добивки, бидејќи лоши вести може да излезе од таму релативно брзо, особено ако Адут е избран и решава да започне трговска војна.Европа во овој момент треба да се избегнува речиси во целост, се спаси само компании кои се фундаментално многу силна.Велика Британија акции достигна начин премногу висока начин премногу брзо пост Brexit глас, и тоа мириса на мене како директна централна банка капитал купување да ги смири пазарите и да се избегне паника.Ова е особено со оглед на монетарната ситуацијата во велика БРИТАНИЈА не е подобрено и се уште изгледа прилично очајна.Банката на Англија има refrained од намалување на каматните стапки за страв од она што би можеле да направите за да веќе претепан до фунтата стерлинг.Таму не е многу повеќе Бое може да го направи политика-мудро за страв од уништува валута.Еден интересен ако ризичен потег повеќе агресивни инвеститори може да сакате да се обиде е shorting GVC.Јас нема да се стави ова во моделот портфолио, но состојбата се чини дека премногу висока сега со многу headwinds.Покрај претстојните долг плаќање, Турција се шпекулира да биде голем дел од GVC е приходи и дека земјата поминува преку свој спектакуларен хаос право сега со постојано паѓа валута.Тоа може дури и да се пробие надвор од НАТО наскоро, особено ако тоа беше на ЦИА кои го поттикнаа овој обид за државен удар.Кој знае, но јазик меѓу стејт Департментот и Турција не е многу lovey dovey право сега.Италијански банки навистина треба да биде Европски фокус во моментов, иако.Кога тие одат, Еврозоната може лесно да се дојде освен во чини.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre каде можам пари во казино чипови.