видови на игра со покер

голем лош волк божиќ слот

Кинеската полиција се насочени кон употребата на беспилотни летала, со цел за борба против нелегалното коцкање индустрија во земјата.Според Кинеските медиуми штекер Луѓе Секојдневно Онлајн, беспилотни летала се очите на небото, анкетирање на пејзаж на лов за коцкари и рација добро скриени куќи за коцкање.Тоа звучи како почеток на следниот (а можеби и успеа) Терминатор продолжение.Кина има строга забрана на коцкање и забранува на речиси сите типови на копното.Оние кои поставување на коцкање операции се соочи со десет години во затвор и оние кои учествуваат во коцкање може да бидат затворени за период до три години.Сепак, нелегално коцкање уште работи неконтролираното.Внесете беспилотни летала.Од минатата година, за спроведување на законот доведе напади на голем број на мобилен казина со помош на беспилотни воздушни возила во обид да се задржи коцкање од "оштетување на духовниот цивилизација на општеството." Во јули минатата година, 31 осомничените биле уапсени од страна на полицијата во Luchuan Каунти во Guangxi Провинција откако полицијата употреби летало да се лоцира привремена коцкање куќа која беше работат во станбен комплекс.Оваа минатото февруари, полицијата се користи беспилотни летала да патролираат небо со цел да се обиде и да се спречи коцкање за време на Кинеската Нова Година празник.Во еден неодамнешен случај, службеници за спроведување на законот во Покраината Anhui користи летало да ги најдеш на коцкање ден работат во далечен дел на пустината.Со летало помош на полицијата беа во можност да се биста на коцкање прстен и уапси 35 лица преку снимките добиени од летало.Според Shushan Гранка на Hefei Бирото за Јавна Безбедност, работата постојано се менува својата локација со цел да се избегне детекција, но летало следи надолу.Бидејќи ова особено коцкање прстен порасна поголеми од повеќето, полицијата се решени да го затворат.Совети биле примени во однос на тоа каде состаноци се одвива и полицијата донесе во летало да им помогне со истрагата.Кога законот беше подготвен да се ненадејно да се појави во, тоа се стави на летало во воздух за да се обезбеди извидување и да се соберат докази.Од таму, кога полицијата не знаеше што тие беа против, рацијата започна со околу 50 полицајци.Од тие 35 уапсен, 13 беа фатени како тие се обиделе да се направи работи за тоа.Наслов надвор во шумата, на летало остана на врвот и на водени полиција за нивната местоположба.Следниот чекор, ако Холивуд не научи нешто, тоа е дека летала ќе бидат опремени со оружје и ќе стане следниот закон за спроведување на одделот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre видови на игра со покер.