покер соби њу јорк

најдобри страници на слободни покер

Spelinspektionen, шведската Игри Инспекторат, нареди повлекување од 10 коцкање оператори кои се насочени кон шведскиот пазар.Операторите наводно немаат лиценца за законски да им служи на играчи.10 оператори ќе мора да го затворите 45 брендови вкупно.Списокот на престапи вклучува нудат услуги во шведски јазик, овозможувајќи им на плаќања во локална валута (kronor), како и директни или се поврзани маркетинг стратегии насочени кон шведски клиенти.Поголемиот дел од бизнисите во прашање се одржи лиценци од Curaçao додека други се лиценцирани од страна на Кипар и Малта покер соби њу јорк. Spelinspektionen е стратегија против нелиценциран активност вклучува неколку чекори.Првиот е издадено предупредување.Следниот можат да доведат до парични казни, и ако проблемот опстојува, полицијата ќе добие се вклучени.Регулаторот, исто така, има право да бара од судот да го блокира плаќање услуги од обработката на трансакциите поврзани со бизнисите.Од минатата година, Spelinspektionen нареди 21 оператори да се повлече од шведскиот пазар.Покрај тоа, на регулаторот ги претстави новите и построги упатства против нелиценциран операции.Ова вклучува задолжителен депозит граници, SEK5,000 (£428) неделно, ограничени бонуси кои не може да надмине SEK100, и исполнување границите поставени од страна на играчите.Сепак, лиценцираните оператори предупредуваат ова ќе им помогнам на повеќе играчи и кон нелегално коцкање, каде овие граници не постои. покер соби во близина на williamsburg va.