блек џек vs шпански 21 коефициенти

реки казино обложување спортски линии

На Филипините Забава и Игри Корпорација (Pagcor) бил удирање на многу од неговите последни цели во текот на изминатите неколку години.Но, со оние string на достигнувања, тоа беше само прашање на време пред позитивни вибрации ќе дојде до крај.Очигледно, дека дојде времето по Филипини држава-кандидира агенција пријавени бруто-приходите на Php30.8 милијарди долари во првите девет месеци од годината, пет проценти пониска од својот Php32.5 милијарди цел за период.Исто така, Pagcor бруто приход, исто така, се помали сепак забележува хит во првите три четвртини од 2013 паѓа со 1.2 отсто во споредба со P31.16 милијарди долари во остварениот во истиот период минатата година.Иако ова не мора да се укаже на почетокот да тренд, тоа е вреди да се напомене дека на Филипините коцкање пазарот е сеуште кревка оној кој е подложен на флуктуации.Има уште една причина да се биде оптимист, особено со отворањето на три на четири интегрирани летувалишта и казина во Забава Градот насекаде од следната година за годината потоа блек џек vs шпански 21 коефициенти. Bloomberry е Solaire Resort & Casino е само оној кој е веќе отворен за бизнис.Но, дури и со удобноста на знаејќи дека на пазарот сеуште има голем потенцијал, Pagcor три-четврт заработка за 2013 година, се уште се рефлектира мал натопи во бруто приходи, добивки.Приход од игри на среќа операции, исто така, падна помалку од агенцијата за цел со 4.5 проценти на Php21.22 милијарди долари, во споредба со Php22.22 милијарди долари, тоа беше се очекува да се земе дома.тоа беше уште повисока од Php21.04 милијарди тоа објавени минатата година, но раст на употреба 0.8 проценти, не е точно причина да се скокање нагоре за радост.На месец септември беше особено се однесуваат по Pagcor, исто така, забележа понизок бруто-приход, во голема мера се должи на ниското ниво на добивки од табелата игри и слот машина операции на своите казина и други обложување установи.Дури и своите не-коцкање извори на приходи, исто така, падна срамежлив на цели, намалувањето 6.6 проценти на само Php9.58 милијарди долари од Php10.26 милијарди таа се надеваше да ја добие.Агенцијата има направено без грешка за својата намера да стигне до Php42.9 милијарди долари во вкупните приходи од годината е крајот.Но, судејќи според тоа како во првите три четвртини се направи, тоа е да стане прилично очигледно дека Pagcor има некои сериозни фаќање на чекор да направи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre реки казино спортски обложувања часа.