Akwesasne mohawk казино вклучена часа

situs покер банка донесе една 24 часа

Полицијата во Mohali, Индија, се уапсени девет лица во текот нелегално коцкање.Властите упаднаа куќа осомничени за водење на коцкање и обложување рекет и запленети околу $86,926, 20 мобилни телефони, еднаков број на SIM картички и лаптоп се користи за работа.Осомничените сите град од различни делови на земјата, како што е соопштено од страна На Hindustan Times.Заменик Началник Gursher Singh изјавил во полицијата неодамна лансираше специјална операција против нелегалното коцкање активности, и дека овој напад беше дел од неа."Тим, формиран под раководство на инспекторот Manphul Singh, упаднаа во куќата и ја откри на коцкање и обложување прстен.Сите обвинети беа фатени црвени раце", рече тој."Целиот рекет беше се управува на интернет и преку телефони.Доказ за обложување има, исто така, е добиена.Повеќе информации се очекуваат во текот на полицискиот притвор на обвинетиот."Во Делхи, полицијата уапси двајца мажи за кои не носат маски во еден стадион за време на телевизија настан, само за да открие тие беа полагање на натпреварот поврзани со информации за bookies.Ова доведе до повеќе апсења и еден од осомничените, призна неговиот работник беше оперативниот обложување веб-сајт во Дубаи."Тие беа присутни во внатрешноста на стадионот во текот на три IPL (Индиска Премиер Лига) натпревари и околу 12 лица, вклучувајќи и една од Дубаи, беа поврзан преку конференциски повици на едно време и тие сите беа правење пари преку онлајн обложување," изјави Делхи полицијата.Анти-корупција единица, исто така, зеде на случај, како и на некои од осомничените, наводно, имале акредитација картички кои "беа подготвени од страна на еден надзорник на IBS компанија, Pramod Kumar." akwesasne mohawk казино вклучена часа.