она што е најдобри казино во илиноис

она што е бавно се тркалаат во покер

Во обид да ја поврати својот углед во покер во светот, Full Tilt Покер е преземање големи должини да се осигура дека тие се дружат себе со некои од најдобрите – и директно стрела – професионални покер играчи во светот.Пред неколку недели, тие го најави потпишувањето на Гус Хансен како нивниот официјален амбасадор.Во понеделник, на преработената онлајн покер сајт падна на нивниот втор bombshell, објавувајќи прилог на уште два аргументи на нејзината "Професионалци" список: Том Dwan и Виктор Blom.Човекот нежно се познати од страна на неговиот онлајн покер се справи со "durrrr", Dwan всушност беше спонзорирана од ујп на стариот режим на Full Tilt Покер пред сајт се затворени, по Црниот петок.Покрај тоа што е еден од најдобрите онлајн играчи во светот, Dwan, исто така, направи име за себе во светот на телевизија турнири, завршувајќи 4 во 2007 WPT Светот Покер Турнир, 2 во $5,000 No-Limit Hold ' em настан во WPT Borgata Зима, Отворите, и завршувањето како второпласирана во $1,500 NLHE настан во 2010 Светската Серија на Покер.Исто како Dwan, Виктор "Isildur1" Blom се смета од многу како на онлајн покер легенда.Назад кога никој не знаеше неговиот вистински идентитет, Blom рутински стана вода кулер разговор парче по рутински се вклучуваат себеси на некои од старите FTP е висока удели табела.Иако тој победи како многу како што тој го изгубил, на начин со кој играше – лабава во секоја дефиниција – Blom беше вистинска атракција, откако се стекна со следново за неговите онлајн експлоатира.Според PokerTableRatings.com Blom јавуваа во десетте најголемите садови во онлајн покер историја, bowing во шест од оние раце додека преземање на одредување четири и освои вкупно $3.5 милиони евра.Со Dwan и Blom сега се приклучи Хансен како членови на "Професионалци", Full Tilt Покер е дефинитивно прави најдобро што може да направи поздравниот кога тоа се враќа на онлајн покер сцена на 6 ноември она што е најдобри казино во илиноис. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што е најдобри казино во конектикат.