како да го направите казино злато проблем

казино azul текила anejo преглед

Jared е добра пријателка и тој беше тренер мене на ментална игра и јас не навалите било повеќе.Тоа не е важно што се случува со мене, јас само не се чувствуваат вознемирени за секоја секунда.Тоа не е како јас знаев дека требаше да победи, јас бев само спремни да го прифатат она што ќе се случи.Каде картички падне тие паѓаат." Оливер изјави PokerNews странична репортер Сара Грант во неговиот пост победи интервју.Даниел Idema Зема Злато во $1.5 к Студ вториот Канадски бразлетна е издадена на Даниел Idema, по победата во Случај #39: $1,500 Седум-Картичка Студ Hi-Ниска 8-или-Подобро, настан кој исто така видов колеги Канадски Мајк Леа заврши во петтото место (неговиот втор Студ конечната табела на серија) како да го направите казино злато проблем.

Layne Так, Матеј Ештон, Френк Kassela и Џон Hennigan само неколку од мешани игра специјалисти во потрага да се запре runaway воз на Шнајдер како ние да влезат во нашиот вториот ден на акција.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre. Cunningham е човек на форма, но тој не мора неговата работа отсечени како тој влегува во финалната фаза на игра со еден од помалите купишта на конечната табела како да го направите казино проблем. Cunningham Брка Хривнија Број Шест во Текот на нашиот разговор со Ален Cunningham, минатата недела, тој беше ни кажува колку завршувањето на вториот Настан #12: $1,500 Pot Limit Hold ' em (PLH) беше голем успех со оглед на неговата неодамнешна слабите настапи во WSOP настани.Така тој треба да биде екстатично по постигнувањето на неофицијални конечна табела во Случај #40: $1,500 NLHE како да го направите казино heist повторно. Matros Летаат Високо во Случај #42 Уште еден масовен одѕив на гласачите за $1k настан како 2,023 играчи создаде браник поле во Случај #42: $1,000 NLHE. "Мојата ментална игра е тешко...но таа се користи за да биде страшно.Јас се користат да се навалите и оди на лудо.Морам да plug Jared Tendler и неговата одлична книга За Ментално Играта на Покер казино azul текила anejo преглед.

Тоа беше бајка за Оливер.Не само што тој е играјќи покер за само три години, но исто така и тој никогаш не играле четири-макс пред и влезе во главите-up средба со Ник Schwarmann со 6:1 чип дефицит казино azul текила ограничено издание. Една група на население кои не се жалел на замрзнување ладна во голема понорите на Рио се Канаѓаните, кој вчера ја презеде нивните земји картонче до девет златни нараквици.Не е едноставно ниту една земја не работи потопла од maple leaf право сега.Првиот од двата Канадски нараквици doled од вчера сега лежи на зглоб на Џастин Оливер по постигнување на победа во Настанот #38: $2,500 No-Limit Hold ' em (NLHE) – Четири Раце.Оливер outlasted поле на 566-играчи, вклучувајќи конечна табела во која се наведени Дејвид Фам, Jared Jaffee и Ник Schwarmann да се земе дома на првата награда од $309,071.
Idema обезбедени злато по постигнувањето на неговиот втор конечната табела на серијата.Тој зема $184,590 по тепа Јосиф Hertzog во главите-up постапка.Покер Сала на Famer Линда Џонсон заврши деветти. 87-играчи остануваат во времето на пишување и чип лидер е Norbet Szecsi со 185,000 чипови.Со преку ноќ чип лидерот Мет Matros седи удобно со 140,000 и Сем Grafton, Тони Dunst, Виктор Ramdin и Крис DeMaci исто така, во горниот крај на чип брои.Шнајдер Душкаат Околу Хривнија Број Три Том Шнајдер е поставен самиот убаво по првиот ден на акција во Случај #43: $10,000 No-Limit 2-7 Нерешено Lowball.Тој го заврши денот со 115,200 чипови ставање него на третото место на лидерот одбор.На NLHE експерти ги пополни првите две места: Калвин Андерсон (134,700) и Павле Volpe (127,000) казино azul текила limited edition (750 ml). Idema е победа сега значи дека 23% од белегзии во оваа година серијата беше предаден до Канаѓаните...доста неверојатно.