како можам победа вистински пари на цезар слотови

казино во pensacola плажа на флорида

На Seneca Народ има најави дека ќе почнат да работат на $40 милиони преуредување на Seneca Нијагарините Resort & Casino во Градот на Нијагарините Водопади, како што тоа продолжува да го задржи приходи-споделување на плаќањата на Државата Њујорк и локалните заедници.На Senecas престана да прави плаќања во текот на една година пред.Под условите од 2002 компактен, тие се очекува да придонесат околу $100 милиони евра годишно на државата, сума која тогаш беше дистрибуиран меѓу Албани, Бивол, Нијагарините Водопади и Salamanca, во замена за племето е ексклузивното право понуда казино игри во оние градови.Но племето престана да прави плаќања во текот на една година пред.Во 2002 договор истече во 2016 година, но тоа беше предвидено во рамките на која таа ќе се превртам и за уште седум години, доколку нема забелешки од која било страна.Но Senecas тврдат дека нема конкретна клаузула во договорот дека рече приходи-споделување на плаќања ќе продолжи и надвор од 2016 година како можам победа вистински пари на цезар слотови. Државата има изјави дека постојат "нема легитимитет да ги овие тврдења," и племето е тврдењето дека тоа може да се "еднострано крајот плаќање на државниот придонес продолжувајќи да уживате во придобивките од компактен нема основа во компактен, закон или логика." Кон крајот на минатата година, Држава Њујорк прогласи Seneca Народ да биде во спротивност на својот компактен и доставува барање за правно обврзувачка арбитража, која, неколку месеци подоцна, допрва треба да се во тек.Во меѓувреме, Senecas се планира "на струјата, убав запис булевар" на Нијагарините Resort & Casino со "голема уредување, скулптури карактеристики." "Ние веќе одамна видени нашите Нијагарините Територијата, и тоа поволна точка на Seneca Нијагарините особено, како стоејќи пред вратата на Нијагарините Водопади", рече Seneca Нација Претседателот Тод Гејтс вели во соопштението казино во филаделфија ms бафет. "Како се повеќе и повеќе луѓе ја посетите нашата одморалиште и да се открие – и повторно откривање – чуда на Нијагарините, ние сакаме да се направи непосреден впечаток на нив." Но вистинските Град на Нијагарините Водопади – заедница на околу 50.000 луѓе дека се мачи да се натпреваруваат на економско ниво, со своите повеќе популарниот Канадски имењак – се бореле да ги балансира буџетот без пари еднаш се потпира на како домаќин заедница.Градот има високо криминал стапки, додека околу 60 проценти од жителите добиваат влада помош.Градоначалникот Павле Dyster неодамна најави Нијагарините Водопади беше скалирање назад проекти како што се патот подобрувања преку недостаток на средства и не сакаше да ја отфрли подигање на даноци.Во меѓувреме, градот councilman Крис Voccio кажано локалната радио станица WBFO оваа недела дека додека Senecas пејзаж нивното влегување булевар, советот ќе треба да се направи "некои тешки одлуки" овој буџет сезона. казино во penticton британска колумбија.