има било казино бил ограбен

покер турнири во сад

Секое куче има свој ден.Оваа недела, две МАК underdogs се со своите денови во sportsbooks.На Вилијам Хил, Минесота Викинзите и Џексонвил Jaguars привлекоа мнозинството на билети и долари wagered во своите игри оваа недела.Минесота е линија едвај има budged – таа и понатаму останува во три точки аутсајдер против Индијанаполис Colts во битката на големи Недела 1 разочарувања.Од друга страна, во една игра која изгледаше како на колосална неусогласеност во ова време минатата недела, Џексонвил Jaguars се качил од +11 +7.5 наспроти Тенеси Титаните.На обновата Jaguars одвлече од минатата недела е голема вознемирен од зашеметување Индијанаполис има било казино бил ограбен. "Имајќи од ова чувство, заедно со пристојна креативно дело, помогна да се вози овој цената надолу од -11 за Титаните пред Недела 1 до сега -7.5. Дури и со А има некој некогаш станат богати од коцкање.
Браун излезе на Титаните, таа моли да побара има оваа over-прилагодена и сега е добра вредност за да се обложи на Титаните тим кој изгледаше пристојно на надморска височина од добро-организирано Broncos одбрана." Како на петок на Вилијам Хил, Минесота има ова предизвика 85 отсто од влоговите и пари wagered против Индијанаполис.Џексонвил доби 71% од облози и 85 проценти од парите wagered наспроти Тенеси.Две игри на оваа недела распоред стоеше надвор да Џони Avello, директорот на трката и sportsbook операции за DraftKings.Еден од нив беше Детроит Лавови на Green Bay Packers.Излетаат голем Недела 1 победи, Green Bay отвори како 6.5-точка омилени.Тоа е местото каде што стоеше како на пладне во сабота, иако тоа натопи да 5.5 порано во недела.Каде движењето е на над/под, која започна на 46 поени и е копија на 50,5 покер турнири во велика британија. На карактеристиките на играта двајца од најдобрите quarterbacks во МАК.Роџерс фрлил четири тачдаун поминува во минатата недела вознемирени победи во Минесота.Детроит одбранбен Матеј Stafford е фрлена 21 touchdowns наспроти три interceptions во неговата последните 10 натпревари против Green Bay.На Packers освои двете игри минатата сезона.Тие не се водат за уште 1 секунда во овие игри, со Мејсон Крозби подигнување на прошетка надвор областа цели, како време истече покер турнири во сад. Quarterbacks се клучни во оваа игра, премногу.Минатата недела во Њу Орлеанс, Том Брејди го направи своето високо очекува Тампа Беј Buccaneers деби.Тоа не оди така.Брејди фрлил две interceptions и испратени на оскудните 78.4 passer оценка како тие изгубени Светите 34-23 во голема NFC Јужна пресметка.Тампа Беј отвори како 8.5-точка омилени и тоа е местото каде што стоеше во саботата.Сепак, тоа е нишаше од 7.5 да 9.5 да 8.0 и назад до 8.5 изминатите неколку дена.Над/под бил 49, во вторникот но 47.5 во саботата.Еден други да се спомене замав беше Атланта Соколи во Далас Каубојс.Далас беше -7 со вкупно 50.5 порано во недела во DraftKings.Како на сабота, тоа беше Далас -4 но со вкупно 53.5 покер турнири во тампа на флорида. Еве оваа недела игри, со шири од DraftKings.Во неделата (со Сите времиња Источна) во неделата вечерта во понеделник навечер казино опрема за изнајмување во близина на мене.