казино опрема вработи во близина на мене

осветлете покер чип keychain

На Рено-базирани игри извршен со повеќе од 20 години индустрија искуство е именуван за државата Игри Одбор за Контрола.

Phil Katsaros, извршен ДИРЕКТОР и директор за Certus Игри САД Inc.и поранешен агент во Даночната и Лиценцирање и Корпоративните Хартии од вредност поделби на Одбор за Контрола, беше назначен за три-член на одборот доцна во четвртокот од страна на Gov казино опрема вработи во близина на мене. Стив Sisolak казино добавувачи на опрема јужна африка. "Phil носи повеќе од две децении на игри искуство, што го прави одличен прилог на Игри на Одбор за Контрола," Sisolak рече. "Јас сум воодушевен да се назначи него и сум сигурен дека ќе ја искористи својата разновидна експертиза за зајакнување на нашиот игри регулатива систем и поттикнување на Невада гејминг индустријата како златен стандард во светот." Katsaros заменува Шон Рид, кој во јануари не побара reappointment на одборот по службата за осум години. Katsaros ја започна својата кариера со Одбор за Контрола во 1998 година, спроведува финансиски ревизии на licensees како Данок и Лиценцирање Поделба агент.Во 1999, тој се пренесува на Корпоративните Хартии од вредност Поделба како специјален агент за пет години пред да се донесе позиција како усогласеност менаџер со IGT во Амстердам.Се вратил да Рено со IGT во 2008 година да станат меѓународни-интерактивна согласност со датот лесна железница од централна да ѕвезда град казино. Katsaros се приклучи на меѓународната Инспириран Игри Група и како раководител на развој на бизнисот за Америка, фокусирајќи се на својот виртуелен спорт бизнис.Тој поминал три години со компанијата пред да стане извршен ДИРЕКТОР за Certus Игри САД во 2018. Certus е гејминг системи снабдувач чија матична компанија има седиште во Луксембург. Katsaros заработил неговата диплома за Бизнис Администрација во областа на Сметководството од Источна Универзитетот Мичиген.На Рено жител е Sisolak е вториот состанок на Одбор за Контрола.Во јануари, тој прислушувани Невада Игри Комесарот Сандра Douglass Морган да се предводи Одбор за Контрола, замена Беки Харис, кој на чело на одборот една година.Терминот за третиот член на Одбор за Контрола, Тери Џонсон, важи Јан осветлете покер чип keychain.

29, 2021. Контрола на членовите на Одборот се вработени со цело работно време и се исплатени плати од $152,151 една година.Новиот член на одборот се очекува да биде од Северна Невада како Морган и Џонсон се и двете базирани во Лас Вегас.Претходните верзии на оваа приказна неточно пријавени на плата за полно работно време Контрола член на Одборот на вработените..