тројно злато барови слот машина

vacantes en казино winland queretaro

Макао казина претрпеа својот втор по ред месец на игри приходи пад во јуни како и на врвот на светот коцкање центар се мачи да ја врати својата основа.Игри приходи во Макао е 35 казина падна 3.6% од година на година да се ЧЕТКА 28.4 б (б).Јуни е за 3,7% пад означени прв пат во четири години дека Macau го доживеа месечни приходи падне, додека јули е недостаток знаци првите два последователни месеци на опаѓање во текот на пет години, настан кој следи топло на потпетици од 2008 година е глобалната економска криза.Вината за јули пад може да бидат поставени пред вратите на повеќе осомничени, вклучувајќи втората половина на 2014 година ФИФА Светски Куп, бавни ефекти на Кина crackdowns на VIP коцкари и junket оператори, curbs за користење на UnionPay дебитна картичка уреди и некои доверба-тресење junket shenanigans.Сепак, Светското Првенство е сега историја, Макао има појасни UnionPay ситуација, junkets се појави да биде добивање на врати на бизнис и дневни приходи tallies се подобрува во текот на втората половина на јули, па аналитичари очекуваат броеви за да функционирам врати во позитивна територија во август.Вреди да се напомене дека за година до денес, Макао казина се заработени ЧЕТКА 221.5 b ($27.7 б), до 10.2% во текот на истиот период минатата година.Во петок, Макао секретар за економија и финансии Френсис Tam Pak Yuen им кажал на новинарите "фаза на пауза" беше природни со оглед на torrid раст Macau имаше прикажано во текот на изминатите неколку години и тој се уште 2014 година се очекува годишните приходи да пораснат за "една цифра." Во однос на уделот на пазарот, SJM Стопанства задржат својата доминантна позиција, иако неговиот парче од приходите пита натопена 0.8 поени за да 24.1%.Песоци Кина подобрена 1.1 поени за да 23.1%, додека Галакси Забава Група тврди 20.6%, со останатите играчи по завршувањето на тој начин: Melco Круна Забава (12.3%), Дин Макао (11.2%, +1.7 поени) и MGM Кина (8.8%, -1.5 поени) Се најновите коцкање вести од Калвин Ayre тројно злато барови слот машина.