Willy wonka слот машина џекпот

кинески покер мо apk преземете

Како дел од Невада, на казино индустријата е grappling со прашања околу медицинска марихуана.Толку многу игри компании и регулаторни тела имале малку да се каже за јавно-лекар пропишани тенџере.Медицинската марихуана е легална во Невада од 2000 година, но тоа траеше државата, пратениците на 14 години за да се овозможи dispensaries да работат.Сега, со законот на државата во место повик до 66 потенцијал медицинска марихуана места низ Невада, ова прашање е да се најде својот пат во игри на седиштето.Никој не предложи Невада казина нудат медицинска марихуана dispensaries како дел на нивните малопродажни услуги.Онлајн игри има поткрепен жестока дебата.Замислете дискусии околу ова прашање?Игри на Одбор за Контрола е развивање на листата на прашања и грижи, кога неговата збор за медицинска марихуана.Но тие разговори не се ништо во споредба со тековните дискусии внатре хотел-казино на човечки ресурси сектори и кај корпоративниот канцеларија општа поуките.Листата на прашања расте од ден.За игри операции со илјадници вработени, постојат прашања околу новите вработувања и постојните работници, од кои многумина со опис на работните места за кои е потребно дрога проекции.На пример, што да се прави со еден вработен кој е пропишан медицинска марихуана од страна на лекар, и ќе пропадне дрога тест, со ingesting медицината?И она што за хотел-казино на гостите?Е медицинската марихуана се третира како и секој друг кој лек на рецепт?Тие би ги кршат законот со конзумирање на дрога во својата хотелска соба? "Оваа нова и многу комплексно прашање носи тешки прашања на многу фронтови и за нас како Невада е најголем приватен работодавач," MGM Места Меѓународни Заменик Претседателот на Јавните Работи Гордон Absher рече.Компанијата има 54,000 работници во својата 17 Сребрена Државата хотел-казина willy wonka слот машина џекпот. "Заедно со сите други работодавачот, ние ќе продолжиме да ги процени импликациите од законот на државата, како ние ги видиш нашите политики," Absher рече.Игри регулаторите имаат преземено еден штанд.Сопствениците на привилегираната Невада игри лиценци ќе биде намуртен по ако тие да одлучат да инвестираат во бизнисот на медицинска марихуана, кој многу застапниците верувам дека ќе има профитабилен се врати.Проблемот?Во очите на федералните обвинители, марихуаната е се уште се гледа како на нелегален промет на наркотични.Инвестиции во бизнис кој продава производ во Невада — кој би можел да слета некој затвор време и во друга држава — не комуницирате и со државата игри прописи.За сега, Одбор за Контрола е советување лиценца на сопствениците да се држат настрана од медицинска марихуана.Ако сте размислување за аплицирање за Невада лиценца игри на среќа, тоа не може да биде добра идеја да се инвестира во тенџере willy wonka слот машина mohegan сонцето.

"Тоа ќе ни даде некои причина за загриженост," Игри Одбор за Контрола Претседател A. Синтез рече willy wonka слот машина шансите.
"Ние ќе се remiss ако ние не сметаме дека активност како дел од истрагата.Тоа е коцка и вие треба да се мисли преку." Игри не е сам.Банките и компаниите за кредитни картички се избегнува работа со марихуана бизниси за страв од федералните обвинители.Загриженоста не изненади државата Сен. Штиклирајте Segerblom.Лас Вегас Демократ championed законот во 2013 законодавна сесија, што се создадени медицинската марихуана dispensary програма.Бидејќи законот е одобрување, градови и окрузи низ државата се дебатира на законитостите околните dispensaries.Никој, се отвори.Така Segerblom не е изненаден на казино индустријата има свој сет на прашања.Смешно е, рече тој, медицински тенџере е околу повеќе од една деценија.Таму може да се казино вработени и клиенти веќе легално користењето на дрога.Сепак, до dispensaries отворен, пациентите се или одгледување на дрога на сопствените или добивање на тоа од старателите кои се расте и да донираат тоа.Реалноста е дека многу купи дрога од нелегално добавувачи.
Segerblom рече индивидуални казина и игри компании се случува да мора да се излезе со методи и насоки за справување со прашањето на медицинската марихуана. "Таму не било лесно одговори и очигледно постојат повеќе прашања појавата," Segerblom рече.Законодавно привремената поткомитетот за медицинска марихуана, се очекува да се исполнат наскоро да одговори на некои прашања со кои се зголеми, бидејќи законот е премин. Segerblom е позитивен медицинската марихуана прашање ќе се решава уште еднаш кога 2015 законодавната сесија добива во тек.Игри регулатори, сепак, мора да се справи со прашањето сега.Тоа е зошто лиценца игри на среќа на сопствениците, се препорачува да се држат настрана од медицинската марихуана трговија.Казино на вработените кои, од која било причина, треба да се подложат на дрога тестирање за да ги задржат своите работни места не може да се ingest медицинска марихуана, дури и ако тоа е предвидено од страна на лекар.Во меѓувреме, она што ќе се случи ако на стопанските Невада, пратениците одлучи да го следи водството на Колорадо и легализирање на одгледување, продажба и потрошувачка на мали количини на марихуана?На Одбор за Контрола и Невада Игри Комисија веројатно дури и не сакаат да патуваат надолу тој пат.Како игри регулаторите, државната агенција е свесен на сојузните закони, во која поседување и дистрибуција на марихуана се смета за криминал.Сепак, на Одделот за Правда е shying далеку од гонење мали марихуана прашања.Тоа може да се промени кога новата администрација презема по 2016 година претседателските избори.Постојат само премногу прашања.Сега за сега, можеби најдобро е Невада гејминг индустријата се преземат некои совети од 1978 Cheech и Cao филм, "Горе во Чад" и само "mellow надвор." кинески покер мо apk преземете.