државниот просветен инспекторат он казино во francese

слот машини во quincy илиноис

Мериленд казина маршираа за да победи на различни тапан минатиот месец во услови на пандемија, како на државата шест комерцијални земјиште базирани на казина пријавени рекорден приход.Бруто игри приходи (GGR) во Март изнесува повеќе од $169.1 милиони евра.Во споредба со Март 2020 година, која беше на почетокот на COVID-19 пандемија и доведе до Мериленд Gov државниот просветен инспекторат он казино во francese. Лари Хоган (R) нарачување на казина, за да се затвори, Март 2021 претставува 146.4 проценти од година-over-година добивка.Почетокот на минатиот месец, Хоган крена капацитет граници на казина, кои биле во место, со оглед на игри својства повторил во јуни минатата година.Март е $169.1 милиони GGR дестинации на врвот на државата гејминг индустријата претходните сите времиња најдобар на $163.2 милиони денари, што беше формирана во Март на 2019. Државата наплаќала $71 милиони евра во игри даноци минатиот месец, со повеќе од $51.6 милиони случува во државата Образование Доверба Фонд.Некои здравствени експерти се загрижени во однос на четвртиот бран на coronavirus се шири низ земјата.Во Мериленд, државата има искусни 37 проценти зголемување во нови случаи во текот на изминатите две недели.Мериленд е комерцијални игри индустрија главно се потпира на три казина — MGM Националните Харбор, во Живо!Казино & Хотел, и Потковица Балтимор. MGM е во Принц Џорџ Каунти, каде што новите COVID-19 случаи се до 18 проценти.Живеат!е во Anne Arundel, каде случаи се искачи 15%, и Потковица е во Балтимор градот, каде случаи имаат skyrocketed 55 проценти.И покрај случај се качува, Marylanders се очигледно подготвени да излезат и да се врати во некои чувство на нормалност.Како тоа речиси секогаш го прави тоа, MGM доведе на патот во Март во однос на GGR.Казино само надвор DC освои $66.5 милиони евра, до шест проценти од Март 2019 seine st дени рулет russe.
(Забелешка: ние сме споредување Март 2021 со 2019 броеви, бидејќи казина се затворени за голем дел од месецот во 2020 година).Живеат!беше следен од $61.1 милиони евра, а 9,2 проценти отскокнување во Март 2019 слот машини во quincy ил. Потковица беше трета на $19.7 милиони евра.На Цезар Забава сопственост продолжува да се бори, како што минатиот месец беше 22.7 проценти загуба во споредба со Март 2019 слот машини во quincy илиноис. Хоган е дозволувајќи им на сите шест државата казина да работат бесплатно на државата нареди капацитет граници.Но, локалните прописи во Балтимор и Принцот Џорџ Каунти продолжи да се ограничи на MGM и Потковица игри на подови за 50 проценти капацитет.Државната три помали одморалиште-стил казина, Холивуд Казино Perryville, Океанот Падови во Берлин, и Карпести Јазот Одморалиште колективно освои $21.7 милиони евра.На NCAA мажите Март Лудило кошаркарски турнир, еден од најголемите-бет настаните од НАС обложување спортски календар, што заврши синоќа.И додека Мериленд казина пропуштени надвор на годишен tourney, тие се надеваат да имаат свои sportsbooks и работи во време за МАК и колеџ фудбал сезони.Мериленд гласачи одобрени се легализира спортски обложувања минатиот ноември.Државата Куќа го одобри план за да се овозможи во-лице спортски обложување на казина, про спортски стадиони, и коњ racetracks.Законодавството дополнително овозможува до 15 мобилни sportsbook дозволи.Законот е во тек во Сенатот, со помалку од една недела за да се оди пред Мериленд Генералното Собрание е поставено на adjourn. слот машини во roanoke va.