казино

63 казино авенија аполон залив

Френк Синатра е познатиот Cal Neva Lodge & Казино, која има седна празни бидејќи 2013, биле распродадени за стечај судот да Oracle основачот Лери Елисон за $35.8 милиони евра.Технолошки милијардер, се проценува да биде во вредност од над $60 милијарди долари, беше единствениот понудувач за Езерото Тахо одморалиште дека расчекорена на Невада и Калифорнија граница.Елисон нели откри своите планови за мали казино и 10-приказна хотел кула која некогаш беше игралиште за познати личности како што се Kennedys, Мерилин Монро, и Синатра е Стаорец Пакет.На имотот има вклучен раце многупати, најновиот сопственикот да се биде реален имот и фирма со име Criswell Радован.Калифорнија инвеститорот затворени одморалиште во 2013 година да се направи патот за $49 милиони реновирање, но и оние планови беа прекината е три години подоцна, откако компанијата поднесе барање за стечај.Елисон не е странец да Езерото Тахо заедница.Тој е во моментов зградата 18.000 квадратни метри "оклопни" замок на Северниот Брег според Сакраменто Пчела.Со Елисон и својата инвестиција стопанства компанија мајката Cal Neva иднината, набљудувачите може само се прашувам дали тој планира да се врати на прибегне кон својот стар сјај, или reimagine на површина во целиот нов концепт казино. "Тие сте биле радио молчи," Стратешки Игри е Регионален Директор Ерик Дејл му кажа на Пчела.Стратешки Игри се случува да работат Cal Neva мал казино простор под Criswell Радован сопственост.Тахо Регионално Планирање Агенција портпаролот на Том Lotshaw додава, "Ние не слушнале ништо." Кога одморалиште затворени, казино простор е многу мал во само 6,000 квадратни метри.Според извештаите, масивни реновирање презеде од Criswell беше речиси завршена кога компанијата отиде под.Речиси сите на имотот соби се ажурира, како одморалиштето е главниот ресторан.Френк Синатра го купи одморалиште во 1960 година и се трансформира во повлекување за неговата Стаорец Пакет и А-листата на познати пријатели.Тој се чува на казино и хотел отворен година, и изградена Славна личност соба и театарот каде што познатиот пејач често се изведуваат.Синатра е сопственост отиде јужна кога неговиот мафијаш пријатели почна да шета.Синатра користи Cal Neva е подземни тунели, кои биле изградени за време на забрана за да искористиш приликата алкохол во одморалиште, да се движат на мафијаши околу имотот.Чикаго мафијаш Sam Giancana беше чест гостин, и дека го привлече вниманието на ФБИ, која започна мониторинг кој беше во посета на казино.На барање на федералната влада, Невада Игри Одбор за Контрола (NGCB) одземена Синатра е казино лиценца во 1963 година шефот на безбедност плата.

Тоа доведе до Синатра продажба на одморалиштето, и тоа никогаш нема да се врати на слична важност.Иако Синатра стана клучна фигура во развојот и подемот на Лас Вегас Лента, неговиот тек шпекулира врски со организираниот криминал се чуваат му е забрането од страна на NGCB од држи казино лиценца.Тоа се промени 18 години подоцна, во 1981 година, кога игри одбор врати неговите игри дозвола.Во тоа време, NGCB пофали Синатра е добротворни дела, и да го осуди упорни медиумски извештаи во кои се поврзани него да познат мафијаши во Њујорк, Чикаго и Лас Вегас. 6324 блек џек rd flowery гранка ga.