што значи тоа да се стави на покер лице

значењето на срцето на покер

Мериленд е казина се создава над $100 во комбинација приходи во четири од последните пет месеци, иако август е вкупно едвај расчисти бар.Бројките објавени од страна на Мериленд Игри Одбор за Контрола се покаже на државата пет казина заработка $100.3 m во август, 3.9% поголеми од истиот месец минатата година.Со исклучок на јуни, државата е месечни приходи се совпаѓа е на врвот на $100 марк секој месец од април.Тоа е, исто така, деветти по ред месец од годината-на-година приходи приходи.Мериленд Телевизија продолжува да владее на приходи отиде на спиење, тврдејќи $55.9 m од вкупно total, 7.25% повисока од август 2015 година, додека Потковица Казино Балтимор се одржа на второто место со $27.7 m (+0.5%).На останатите играчи заврши како што следува: Океан Падови ($6.2 m, +2.1%), Холивуд Казино Perryville ($5.9 m, -9.5%) и Карпести Јаз ($4.5 m, +3.4%).Мериленд Телевизија е сопственици Cordish Компании го најави дека Седум што значи тоа да се стави на покер лице. 13 ќе го видите на церемонијата на имотот $200m хотел проширување.На 17-приказна хотелот, кој се очекува да биде подготвен да прима гости од Q1 2018, е наменет да им помогне на казино борба против нов конкурс од MGM Одморалишта " нова $1.3 б Националните Харбор место, државата е шестата и последна казино, која планира да се отвори пред 2016 година е преку.Во средата, Национално Харбор најави дека ќе функција на 26-по-15-метарски железо archway обликувана од страна на никој друг, од Боб Дилан (на сликата).Легендарниот музички фигура има изложени некои од неговите ironwork во Лондон, галерии, но archway, која Дилан е наречена 'Порталот" ќе се одбележи првата постојана поставка на неговиот металугрија хоби што значи тоа да притиснете во craps. MGM овластена Дилан да се произведе парче дека сите Национални Харбор гости ќе се сретне како тие да влезат на имотот.Дилан рече гејтс "поднесе жалба до мене, бидејќи на негативните простор тие се овозможи.Тие можат да бидат затворени, но во исто време ќе овозможи сезони и бриз да внесете и протокот.Тие може да се затвори сте надвор или затворена во.И во некои начини, не постои никаква разлика." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre значењето на сликарството на кучиња играње покер.