казино heist злато проблем забрана

принцезата долго слот toaster велика британија

Тоа е полна пареа напред за U казино heist злато проблем забрана.
игри технологија на услуги Научно-Игри' за стекнување на NYX Игри Group Ltd., по Канадски-листата NYX акционерите претежно одобри $631 милион преземање.Во средата, NYX Собранието гласаа да се одобрува стекнување по пат на Џернси суд санкционира шема на аранжманот.Под Џернси закон, NYX е потребна поддршка од најмалку 75% од своите акционери за работа за да се протурка.Конечните резултати покажуваат дека NYX акционерите' 'да' гласови претставена 99.6% од акциите во судот состанок, според компанијата. NYX сега ќе мора да се презентира извештај на акционерите гласови и се добие одобрение од Кралскиот Суд на Џернси.На Џернси судијата го поставите слух за јануари 5 казино heist злато проблем 2021. Во соопштението, NYX извршен ДИРЕКТОР Мет Davey опишани стекнување како "победа-победа за двете компании и нашата колективна акционери" се напомене дека вклучувањето во Научно Игри значи дека NYX "ќе стане дел од компанијата со неверојатен глобалниот опсег, ресурси и водечка индустрија на содржината." Следните акционерите' гласаат, Davey увери инвеститори на двете NYX и Наука Игри кои две компании остануваат посветени на доставување на вредност на нивните клиенти низ целиот спектар на дигитални игри на пазарот принцезата долго слот toaster - broodrooster. Sci Игри извршен ДИРЕКТОР и Претседател Кевин Sheehan поздрави "силна поддршка" на NYX акционерите за неговото стекнување планови, велејќи дека преземањето ќе се претвори компанијата во клучен играч во спортот wagering.Во септември, Sci Игри и NYX соопшти дека две компании влезе дефинитивна преземање договор принцезата долго слот toaster велика британија. Sci Игри верува дека стекнувањето NYX дополнително ќе ја зајакне својата лидерство позиција и можноста да се обезбеди поширока портфолио на содржината, технологии и дигитални производи и услуги за својата глобална игри и лотарија клиенти.Предлогот беше прв пат се сретна со силен отпор од Британскиот букмејкер Вилијам Хил, кој бара гаранции од Sci Игри на употребата на Ридови' OpenBet-напојува wagering платформа.Оваа побарано NYX и Наука Игри да поднесе посебна анти-труст одговара против Ридови со Њу Џерси и Невада судови во ноември.Претходно овој месец, Sci Игри објави дека потпиша пријателски договор со кој заврши сите досегашни судски спорови и, во исто време, постигнаа комерцијален договор со кој се задоволни Британски букмејкерот претходните проблеми.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre принцезата долго слот toaster кул бело.