бесплатен покер texas holdem класичен

online gambling revenue in the us

Верувале или не, колеџ кошарка е регуларната сезона заклучува оваа недела, со голема конференција турнири следната недела (некои средината на големи tourneys се оваа недела), а потоа и Избор недела на Март 17.

Шансите учтивост на OddsShark.com Големите Десет редовна-сезона насловот е три-училиште трка помеѓу Мичиген Држава Мичиген и Purdue – Спартанците и Крволочни може да одлучи работи во саботата вечер во Источна Lansing.Првите нешта прво за Број 9 MSU како Том Izzo клубот домаќин на Небраска во вторникот бесплатен покер texas holdem класичен. Sparty не сакате да се фатат во потрага напред за да на своите горчливи ривал.Мичиген, Државата беше 2-точка омилен кога тоа го посетиле Линколн на јануари 17 и го освои зад кариера-висока 29 поени од Сите Американски точка стража и потенцијални Големи Десет Играч на Годината Касиус Winston, и од 15 поени и 10 одбиените топки од Ник Оддел; Одделот во моментов е надвор повредени и не се очекува да се врати во вторникот.На Huskers беа само 5-за-26 од длабоко во гледањето на нивните 20-игра насловна победничката низа крајот.Небраска е во близина на дното на Голема Десет пласман.На Huskers се само 2-10 ATS во минатото 12 игри и се поставени како 13-точка underdogs за во вторник навечер.Нема. 11 Purdue, кој има половина-игра доведе на врвот на Голем Десет, е исто така во акција вторник, посета на Минесота.Златна Gophers се точно на NCAA Tournament меур – веројатно на погрешната страна во моментов – па тие може да се користи секој квалитетот победи можно.Минесота има два дома победи оваа сезона над Врвот 25 тимови во Небраска (за кои е јасно дека не треба да се рангиран) и Ајова.На 3 февруари во Западна Lafayette, на Boilermakers беа 11.5-точка фаворити, но не успеа да ги покрие во 73-63 победи над Минесота. Purdue беше долу, колку и 13 во втората половина.Аутсајдер е 8-2 ATS во последните 10 средби.Во вторникот вечерта сигурно ќе биде дом финале за Број 4 Дјук е ѕвездени три нови студенти на Сион Вилијамсон, R. Берет и Cam Црвеникава како и сите три се очекува да се претвори про и сите три шанси да бидат избрани во првите шест зема или така – тие би можеле да одат што е 1-2-3 бесплатен покер texas holdem apk. Ќе Вилијамсон игра против Разбуди Шума?Тој нели бидејќи дува надвор чевли и повреда на неговото колено на 20 февруари, против Северна Каролина.Знаете Вилијамсон сака да игра во редовни-сезона финале на ривал Катран Потпетици оваа сабота, но можеби Тренер Мајк Krzyzewski игра тоа претпазливи и одржува својата ѕвезда од уште една недела, до АКК Турнир.Со или без Сион, Војводата треба да има мали проблеми против лошо Wake Forest страна.На 8 јануари во Winston-Salem како 21-точка креда Сини Ѓаволи изнесе Демонот Ѓаконите 87-65 бесплатен покер texas holdem без лимит.

Wake е само 3-8 ATS во минатото 11 вкупно игри и 27.5-точка вторник аутсајдер.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre online gambling revenue in the us.