Jeux слотови слободен sans telechargement

забрана за коцкање на мојот телефон

МАДРИД — Евро Вегас во надолу-и-од Шпанија?Во зависност од тоа кого ќе прашате, тоа би можело да биде небото-испратена или договор со ѓаволот.Шелдон Adelson е сон да се изгради Европа е прв Лас Вегас стил одморалиште во Шпанија сигурно ќе донесат многу потребни за олеснување на економијата lurching во уште една рецесија и се бори со небото-високата стапка на невработеност.Но милионите што ќе дожд надолу доаѓаат со жици спроведен: Adelson сака шпански закони свиткана така што коцкари може да пушат во казина и нови зони прописи што му овозможува да испратите објекти зголемените над апартманите.И не секој е воодушевен за идејата на Шпанија домаќин на Европската Гревот Град кој може да го привлече проституција и организираниот криминал и да додадете коцкање зависноста на проблеми на веќе очајни Шпанците.Сепак, Мадрид и Барселона се двете се борат за да уо Adelson и $22 милијарди тој сака да инвестира во "Eurovegas" — шест казина, 12 хотели кој 36,000 соби, конвенцијата центар, три терени за голф, трговски центри, кафе-барови и ресторани.На две страници се очи во Мадрид секој покрие површина еднаква на 1,000 фудбал полиња jeux слотови слободен sans telechargement.
Adelson и службените лица со неговата компанија, Лас Вегас Песоци Корп, ќе одлучи од страна на летото кој град за да се изгради во ако тие се постигне договор со шпанскиот органи.Да се каже дека Шпанија потреби неговите пари би бил за потценување.Земјата е без работа стапка е околу 23 отсто — речиси 50 проценти меѓу оние возраст под 25 — а економијата е предвиден да се намали за 1.7 проценти оваа година.Прв квартал БДП броеви се очекува да се покаже Шпанија е намалена во својата втора рецесија за три години забрана да влезат во казино сингапур. "Во исто време како оваа, со толку малку да се зајакне економијата, нешто како ова е како да се manna паѓа од небото", рече Gayle Allard, економист кој се специјализира во пазарот на трудот прашања на ИЕ Бизнис Школа во Мадрид. Allard рече дека Шпанија е веќе огромна туристичка нерешено, со своето сонце и одлични плажи, и казино комплекс ќе се изгради на тие средства.Шпанија е редовно една од трите светски најпосетени земји, заедно со сад и Франција.Критичарите тврдат Eurovegas ќе донесе повеќе криминал во Шпанија само како економијата оди во носот-нуркач.И тие предупредуваат дека додека Шпанија е младите луѓе се во очајна потреба од работни места, позиции како што се хотел слугинки, келнерите и croupiers не се рецепт за успех.Стравови кружат дека дозволувајќи им на Adelson да се изгради skyward ќе создаде голем eyesore за било живописен град кој добива казино.Идејата за олеснување на Шпанија е пушењето забрана така коцкари може да светне додека се обидува својата среќа, исто така, horrifies анти-тобако campaigners.Една иронија на грандиозниот проект е дека Шпанија е еднократен страшно економија падна, освен со пропаѓањето на голем имот меур.

Adelson почна да гледа во Шпанија како е можно Европската коцкање магнет во 2007 година, но со години на преговорите со Социјалисти кој владеел потоа отиде никаде.На Социјалистите изгуби моќта на минатата година, како избирачи vented фрустрација во текот на лош економија.Сега повеќе бизнис-friendly Популарната Партија е на чело, и ова, заедно со криза, значи дека властите најверојатно се повеќе подложни на Adelson.Коцкање е легално во Шпанија.Но неговите казина, и другите во Европа, се поврзани со повеќе snooty муштерии и амбиент, не е празнична, ништо-оди атмосфера на Вегас забрана luar schwalbe блек џек 26 x 1.90. "Не постои ниту едно место во Европа која е забавно да се оди и да игра слотови или игра маси или имате добро време со возрасен пар или семејство," Adelson рече на средба со инвеститори во Њујорк минатиот септември.Тој одби да бидат интервјуирани за оваа приказна.На хотели и казина и сите останати ќе биде изградена во три фази над 10 години.
Adelson вели дека проектот ќе создаде 260.000 лица работни места, 190,000 од нив директно. "Тоа е многу амбициозен проект," рече Исус Sainz, претседателот на PromoMadrid, компанија која е во сопственост на Мадрид регионалната влада и е преговори со Adelson луѓе.Лас Вегас Песоци Корп надмина Цезар Забава Корп минатата година како најголем светски игри corporation, објавување на профит од $1.27 милијарди долари во 2011 година забрана за коцкање на мојот телефон. Песоци работи својства во Лас Вегас, Макао и Сингапур.Игри инвеститори имаат sniffed од Шпанија пред.Пред неколку години, Harrah ' s Entertainment Inc четирите ветрови казино нови бивол јадење. — сега позната како Цезар — истражени идејата за изградба на помали казино комплекс во Сиудад Реал, 130 километри јужно од Мадрид.Но, ништо не дојде на тоа. четирите ветрови казино нови бивол затворени.