забрана за коцкање на мојот телефон

четирите ветрови казино нови бивол вклучена мени

Вилијам Хил се надева дека ќе успее да ги купи шведски онлајн игри на групата Г-дин Зелено & Co (MGC) за £242 милиони ($308 милиони евра).Велика БРИТАНИЈА обложување спортски гигант објави во средата дека неговиот предлог беше претставен MGC акционерите и веќе има поддршка од група која колективно го поседува 40 отсто капитал во компанијата.Вилијам Хил изјави дека договор ќе помогне тоа да се прошири како што тоа се обидува да го скрши своето потпирање на велика БРИТАНИЈА пазар, кој стана предизвик регулаторното опкружување, посебно за нејзиното мало обложување операции.Со седиште во Малта и наведени на шведската Берза, MGC работи на Г-дин Зелена и Redbet онлајн казино брендови и има силни изложување на пазарите како што се Данска, Италија и Латвија, како и на велика БРИТАНИЈА и Ирска.Во Q3 2018, 40 проценти од MGC е приходи беа добиени од западна Европа, додека 36 проценти дојде од Нордиските земји и 21 отсто од централна, источна и јужна Европа забрана за коцкање на мојот телефон. "Овој предлог стекнување забрзува диверзификација на Вилијам Хил, веднаш ни повеќе дигитални и повеќе меѓународен бизнис", рече Вилијам Хил извршен ДИРЕКТОР Филип Bowcock во официјална изјава.Вилијам Хил ќе се движи од еден бренд на еден пакет на брендови кои може да го зголеми растот можности се движат напред во нови и постојни пазари," додаде тој.Во август, Вилијам Хил најави би се "долгорочни последици" за својата мало обложување бизнис кога владата реформите поврзани со фиксна-шансите обложување терминали (FOBTs) стапи на сила.Операторот рече дека тоа би можело да се затвори како многу како 900 места низ целата земја и ќе бидат принудени да "реконструирам" својата земја-врз основа на вложување операции.Но outlook има полошо од.Во понеделникот велика БРИТАНИЈА Канцелар Филип Хамонд, најави тој, ќе се зголеми даноците на онлајн коцкање оператори од 15% до 21% на форумот загуби даночни приходи од коса црта во удели на FOBTs.Ова е веројатно да се промовира flurry на спојување и превземања во наредната година како велика БРИТАНИЈА коцкање компании настојуваат да ги намалат трошоците преку синергии и да се постигне поголем обем, со цел подобро да се апсорбираат данок на крстоносните.Вилијам Хил веќе се запленети можности претставени со ново liberalized НАС спортски обложување на пазарот од страна на scruff на вратот.Веќе лидер на пазарот во Невада, тоа е градење на силен присуство во Њу Џерси и има потпишано договор со Америка е вториот најголем регионален казино компанија, Eldorado Установи, која ќе ги прошири своите НАС стапало значително. четирите ветрови казино нови бивол јадење.